Maďarsko
Zájezdy Sárvár

LÉČEBNÉ LÁZNĚ SÁRVÁR

Areál (cca cca 5 000 m²) tvoří bazény s léčivou vodou, zážitkovými bazény a saunový svět, léčebná část je oddělena od zážitkové (celkem cca 3 600 m² vodní plochy).

Léčebná část: venkovní zážitkový bazén (33°C), venkovní termální bazén (36°C), vnitřní zážitkový bazén (32-34°C), vnitřní zážitkový bazén s termální vodou (34-36°C), vnitřní termální bazén (36-38°C)

Zážitková část: velká jacuzzi (oddělená od dětské části), plavecký bazén (25 m), bazén s vlnobitím, dětský zážitkový bazén se skluzavkami a hračkami pro nejmenší, dětský bazén se skluzavkami, vodním dělem a stříkací bránou, rodinná skluzavka, tobogán, 3 obří skluzavky, dětský koutek s vychovatelkou, hlídání dětí zdarma, svět batolat (kuchyňka, přebalovací místnost, tepidárium, dětský koutek, odpočívárna), odpočinkové prostory, velká terasa na slunění.

LÉČIVÁ VODA

V okolí Sárváru byly v roce 1961 při hledání ropy objeveny dva zdroje léčivé vody. První pramen o teplotě 43°C vyvěrá z hloubky 1200 m (chlorid sodný, hydrogenuhličitan, stopové prvky, neobsahuje síru ani radon), druhý s vysokým obsahem soli o teplotě 83°C z hloubky 2000 metrů (chlorid sodný, hydrogenuhličitan, jód, brom, fluor a četné stopové prvky). Z léčivé vody s vysokým obsahem solí se odpařováním získávala slavná Sárvárská termální krystalická sůl. Doporučená doba pobytu v léčivé vodě je 20 minut.

INDIKACE :

• Chronická degenerativní onemocnění páteře a kloubů
• Chronické fáze zánětlivých onemocnění pohybového ústrojí
• Revmatismus měkkých tkání
• Uvolňování svalových křečí
• Pohmoždění svalů a kloubní distorze
• Rehabilitace po sportovních zraněních a úrazech
• Doléčení po neurologických onemocněních a neurochirurgických operacích
• Rehabilitace po ortopedických a revmatochirurgických operacích
• Chronická zánětlivá gynekologická onemocnění a některé druhy neplodnosti
• Klimakterický syndrom
• Dermatologická onemocnění
• Chronická onemocnění dýchacího ústrojí
• Doléčení po akutním zánětu dýchacích cest
• Astma

KONTRAINDIKACE:

• Vážná srdeční, oběhová a dýchací slabost
• Inkontinence
• Horečnatá infekční onemocnění
• Maligní nádorové onemocnění
• Akutní zánětlivá onemocnění
• Tuberkulóza
• Trombóza, vážná žilní onemocnění
• Těhotenství

SAUNOVÝ SVĚT

Finská sauna (95-100°C), soft sauna (55-65°C + vlhko – nezatěžuje srdce), parní lázeň, aroma kabina s vonnými oleji (heřmánek, eukalyptus, aj.), Kneippův bazén (studený, oblázky), relaxační místnosti, zážitkové sprchy a vířivky pro fyzické i duševní uvolnění. S mistrem sauny si můžete vyzkoušet polévání kamenů s medem, se solí, s ovocem, s ledem, s jogurtem, s čokoládou nebo s meditačním rituálem atd. Od 12 let, prostor bez plavek, k dispozici jsou prostěradla na kauci.

TERAPIE

Účinky léčivé vody lze podpořit dalšími terapiemi – lázeňskou kúrou s kompletními léčebnými procedurami pod dohledem kvalifikovaných odborníků – hydroterapie, elektroterapie, ultrazvuk, laserové terapie, mechanické terapie, léčebné masáže, speciální pohybové terapie k regeneraci nemocných orgánů, páteře, mobilizace kloubů, trakce, uhličitá lázeň, bahenní zábaly, solná jeskyně, infrasauna, kyslíková terapie, inhalace. Lze zakoupit různé wellness či léčebnými balíčky.

WELLNESS CENTRUM

Různé rozmazlovací procedury = různé druhy masáží tradičních či z dálného východu – shiatsu, exotická voňavá květinová masáž, čokoládová masáž, pránadi, masáž lávovými kameny, masáž proti migréně, thajské masáže, ajurvédské terapie, tibetská zvuková masáž, koupele, holistická péče, východní pohybové terapie, koupele a zábaly. Salon krásy - rozmazlující a omlazující ošetření, klasická kosmetická péče o obličej a tělo.

SPORTOVIŠTĚ

Fitness centrum (lze cvičit s měřičem tepu Polar, který pomůže s optimálním nastavením a zátěží), skupinová cvičení v bazénu a v létě i venku (aerobik, vodní gymnastika, nordic walking, sportovní hřiště, trenéři a animátoři zajišťují soutěže a hry pro celé rodiny). .

OBČERSTVENÍ

Přímo v areálu lázní najdete restauraci pro hosty lázní (i zvenku, i jídla bez lepku, laktózy či sacharidů), cukrárnu (vlastní výroba), bar, pivnici, v letní sezoně je v provozu také venkovní bufet, zmrzlinový stánek a bar.

SÁRVÁR

Lázeňské město na rovinách Vašské župy v údolí řeky Ráby (15 tis. obyvatel). Dominantou města je středověký hrad rodu Nádasdy, jehož hradní věž a spojovací most přes ochranný příkop se staly symbolem města. Z vyschlého hradního příkopu je dnes park s platany a na hradním nádvoří se konávají koncerty, festivaly a trhy. Hradní komplex byl vyhlášen národní kulturní památkou. Na hlavním náměstí najdete radnici s funkční zvonkohrou (20 malých zvonků) a třpytivou fontánu, která připomíná těsné spojení města s vodou. Za pozornost stojí kostel sv. Ladislava, v budově školky za kostelem působil kdysi jako učitel spisovatel Géza Gardonyi. V sárvárské tiskárně byla vytištěna první kniha v maďarštině na území Uher – překlad Nového zákona od Janose Sylvestra z roku 1541. Další historickou osobností města byl hradní kronikář Tinódi Lantos Sebestyén.

Poblíž centra se nachází Arboretum (16 ha), které se pyšní exotickými druhy rostlin a raritami jako 350-leté keře a stromy či 100-leté červené tisy a letní duby. Soustava sedmi jezírek na jihovýchodním okraji města, parky a okolí řeky Ráby jsou perfektním místem pro procházky, Rába je ideální pro vodní turistiku a splavování. Ve zdejší přírodě můžete vyzkoušet cyklistické stezky, rybaření, lov, jízdu na koni nebo projít některou z okolních turistických tras (např. na horu Ság či Somló a kopce Kőszegské vysočiny).

Ve městě je množství skvělých restaurací, hospůdek a vináren pro gurmány a milovníky vína. V Sárváru se každoročně koná mezinárodní folklórní festival, festival dechových hudebních souborů, krajský trh Simona a Judy a dny Historie.

Autem můžete vyrazit na výlety do okolních vesniček např. Sitke, Ikervár, Szeleste, nebo měst Szombathely, Kőszeg, Sopron, Sümeg, Őrség - muzea, hrady, zámky, hradní divadlo, rytířské hry na hradním nádvoří, atd. Pouhých 6 km od města se nachází Hungariaring, kde se konají mezinárodní i národní automobilové závody, pro amatéry i profesionály.


Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování