Hotel Vital Med ****

 
Snídaně

Maďarsko, Sárvár

Hotel
na 6 dní
doprava Autokarem
Snídaně

nejlepší možná poloha, přátelská atmosféra, neomezený vstup do lázní
aquapark
wifi zdarma
wellness
výtah
TV
tobogán
solná jeskyně
sejf
sauna
minibar
krásná příroda
kosmetika
klimatizace zdarma
historické památky
fitness
dětské hřiště
cvičení
bazén
masáže
výborná poloha
novinka
oblíbené
Popis ubytování

Příjemný menší hotel s jedinečnou polohou je přímo propojen s proslulými termálními lázněmi Sárvár a hotelem Park Inn. V ceně pobytu je zahrnut neomezený vstup do lázní, saunového světa a fitness. Tento oblíbený hotel má hodně stálých klientů.

Poloha

Hotel Vital Med s vynikající polohou přímo v areálu lázní najdete jen cca 1 km od historického centra a arboreta. V těsném sousedství hotelu a lázní se nachází rozsáhlý park s jezírky, s možností procházek a řady dalších aktivit. Známé maďarské královské lázně najdete v jihovýchodní části města Sárvár, na severozápadě Maďarska, v župě Vas. Vzdálenost od Prahy je cca 420 km, od Brna 258 km, z Ostravy 420 km.

Vybavení

Součástí hotelu je recepce (anglicky, německy), snídaňová restaurace, klubová místnost, konferenční sál a dětský koutek. V ceně pobytu je neomezený přímý vstup do termálních a zážitkových lázní (8-22 hod, na čipové hodinky), saunového světa a fitness, lehátka a slunečníky na koupališti (vyhrazený prostor), wifi v celém hotelu, klimatizace, centrální trezor (na kartu), zapůjčení županu a prostěradla a hlídané parkoviště.

Stravování

Snídaně formou bufetu. Káva a čaj po celý den k dispozici zdarma. Možnost objednání večeří předem (lux bufet) v sousedním hotelu Park Inn, nebo možnost večeří a la cart v sousední restauraci Harmonia, případně možnost obědů či večeří v bufetu v areálu termálního koupaliště.

Popis pokojů

Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky nabízejí - psací stůl, koupelnu s vanou a WC, balkon (většina pokojů, výhled na koupaliště či do ulice), telefon a minibar-ledničku (konzumace za poplatek). V ceně je wifi, SAT-TV, fén, trezor, klimatizace, župan, ručníky a prostěradlo do sauny. Pokoje byly zrekonstruovány v roce 2017. K dispozici jsou i rodinné pokoje (propojené), apartmány (obývací pokoj, ložnice, 2 koupelny) a bezbariérový pokoj.

Aktivity

V centru Sárváru najdete historické památky a arboretum, přímo v sousedství hotelu je park se soustavou jezírek (v létě - projížďky na člunu, rybaření, dětské hřiště, piknik, v zimě - bruslení).Termín Dní Strava Doprava Konečná cena Akční cena
15.10. - 20.10. 6 Snídaně Autokarem 13 990,- 13 990,- Kč
Termín Dní Strava Doprava Konečná cena Akční cena
15.10. - 20.10. 6 Snídaně Autokarem 13 990,- 13 990,- Kč

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, ubytovaní se snídaní, permanentku do lázní a saunového světa, služby průvodce, pojištěni CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Příplatek za cestovní pojištění včetně storna zájezdu dospělá osoba 50 Kč os./ den, dítě do 15 let 35 Kč/os./den a pobytovou taxu 1,5 Eur/os./den (od 18 let věku, platí se v místě ubytování).

Doprava

Nástupní místa: Liberec, Turnov, Jičín, Hořice, Hradec Králové, Vysoké Mýto, Moravská Třebová, Svitavy, Letovice, Brno, Hodonín

Doprava autobusem nebo minibusem. Organizátor zájezdu si vyhrazuje právo změnit pořadí nástupních míst podle počtu klientů a časového limitu.


Maďarsko - Sárvár

Popis letoviska

LÉČEBNÉ LÁZNĚ SÁRVÁRAreál (cca cca 5 000 m²) tvoří bazény s léčivou vodou, zážitkovými bazény a saunový svět, léčebná část je oddělena od zážitkové (celkem cca 3 600 m² vodní plochy).Léčebná část:
venkovní zážitkový bazén (33°C), venkovní termální bazén (36°C), vnitřní zážitkový bazén (32-34°C), vnitřní zážitkový bazén s termální vodou (34-36°C), vnitřní termální bazén (36-38°C)Zážitková část:
velká jacuzzi (oddělená od dětské části), plavecký bazén (25 m), bazén s vlnobitím, dětský zážitkový bazén se skluzavkami a hračkami pro nejmenší, dětský bazén se skluzavkami, vodním dělem a stříkací bránou, rodinná skluzavka, tobogán, 3 obří skluzavky, dětský koutek s vychovatelkou, hlídání dětí zdarma, svět batolat (kuchyňka, přebalovací místnost, tepidárium, dětský koutek, odpočívárna), odpočinkové prostory, velká terasa na slunění.LÉČIVÁ VODAV okolí Sárváru byly v roce 1961 při hledání ropy objeveny dva zdroje léčivé vody. První pramen o teplotě 43°C vyvěrá z hloubky 1200 m (chlorid sodný, hydrogenuhličitan, stopové prvky, neobsahuje síru ani radon), druhý s vysokým obsahem soli o teplotě 83°C z hloubky 2000 metrů (chlorid sodný, hydrogenuhličitan, jód, brom, fluor a četné stopové prvky). Z léčivé vody s vysokým obsahem solí se odpařováním získávala slavná Sárvárská termální krystalická sůl. Doporučená doba pobytu v léčivé vodě je 20 minut.INDIKACE :• Chronická degenerativní onemocnění páteře a kloubů

• Chronické fáze zánětlivých onemocnění pohybového ústrojí

• Revmatismus měkkých tkání

• Uvolňování svalových křečí

• Pohmoždění svalů a kloubní distorze

• Rehabilitace po sportovních zraněních a úrazech

• Doléčení po neurologických onemocněních a neurochirurgických operacích

• Rehabilitace po ortopedických a revmatochirurgických operacích

• Chronická zánětlivá gynekologická onemocnění a některé druhy neplodnosti

• Klimakterický syndrom

• Dermatologická onemocnění

• Chronická onemocnění dýchacího ústrojí

• Doléčení po akutním zánětu dýchacích cest

• AstmaKONTRAINDIKACE:• Vážná srdeční, oběhová a dýchací slabost

• Inkontinence

• Horečnatá infekční onemocnění

• Maligní nádorové onemocnění

• Akutní zánětlivá onemocnění

• Tuberkulóza

• Trombóza, vážná žilní onemocnění

• TěhotenstvíSAUNOVÝ SVĚTFinská sauna (95-100°C), soft sauna (55-65°C + vlhko – nezatěžuje srdce), parní lázeň, aroma kabina s vonnými oleji (heřmánek, eukalyptus, aj.), Kneippův bazén (studený, oblázky), relaxační místnosti, zážitkové sprchy a vířivky pro fyzické i duševní uvolnění. S mistrem sauny si můžete vyzkoušet polévání kamenů s medem, se solí, s ovocem, s ledem, s jogurtem, s čokoládou nebo s meditačním rituálem atd. Od 12 let, prostor bez plavek, k dispozici jsou prostěradla na kauci.TERAPIEÚčinky léčivé vody lze podpořit dalšími terapiemi – lázeňskou kúrou s kompletními léčebnými procedurami pod dohledem kvalifikovaných odborníků – hydroterapie, elektroterapie, ultrazvuk, laserové terapie, mechanické terapie, léčebné masáže, speciální pohybové terapie k regeneraci nemocných orgánů, páteře, mobilizace kloubů, trakce, uhličitá lázeň, bahenní zábaly, solná jeskyně, infrasauna, kyslíková terapie, inhalace. Lze zakoupit různé wellness či léčebnými balíčky.
WELLNESS CENTRUMRůzné rozmazlovací procedury = různé druhy masáží tradičních či z dálného východu – shiatsu, exotická voňavá květinová masáž, čokoládová masáž, pránadi, masáž lávovými kameny, masáž proti migréně, thajské masáže, ajurvédské terapie, tibetská zvuková masáž, koupele, holistická péče, východní pohybové terapie, koupele a zábaly. Salon krásy - rozmazlující a omlazující ošetření, klasická kosmetická péče o obličej a tělo.SPORTOVIŠTĚFitness centrum (lze cvičit s měřičem tepu Polar, který pomůže s optimálním nastavením a zátěží), skupinová cvičení v bazénu a v létě i venku (aerobik, vodní gymnastika, nordic walking, sportovní hřiště, trenéři a animátoři zajišťují soutěže a hry pro celé rodiny).
.


OBČERSTVENÍPřímo v areálu lázní najdete restauraci pro hosty lázní (i zvenku, i jídla bez lepku, laktózy či sacharidů), cukrárnu (vlastní výroba), bar, pivnici, v letní sezoně je v provozu také venkovní bufet, zmrzlinový stánek a bar.SÁRVÁRLázeňské město na rovinách Vašské župy v údolí řeky Ráby (15 tis. obyvatel). Dominantou města je středověký hrad rodu Nádasdy, jehož hradní věž a spojovací most přes ochranný příkop se staly symbolem města. Z vyschlého hradního příkopu je dnes park s platany a na hradním nádvoří se konávají koncerty, festivaly a trhy. Hradní komplex byl vyhlášen národní kulturní památkou. Na hlavním náměstí najdete radnici s funkční zvonkohrou (20 malých zvonků) a třpytivou fontánu, která připomíná těsné spojení města s vodou. Za pozornost stojí kostel sv. Ladislava, v budově školky za kostelem působil kdysi jako učitel spisovatel Géza Gardonyi. V sárvárské tiskárně byla vytištěna první kniha v maďarštině na území Uher – překlad Nového zákona od Janose Sylvestra z roku 1541. Další historickou osobností města byl hradní kronikář Tinódi Lantos Sebestyén.Poblíž centra se nachází Arboretum (16 ha), které se pyšní exotickými druhy rostlin a raritami jako 350-leté keře a stromy či 100-leté červené tisy a letní duby. Soustava sedmi jezírek na jihovýchodním okraji města, parky a okolí řeky Ráby jsou perfektním místem pro procházky, Rába je ideální pro vodní turistiku a splavování. Ve zdejší přírodě můžete vyzkoušet cyklistické stezky, rybaření, lov, jízdu na koni nebo projít některou z okolních turistických tras (např. na horu Ság či Somló a kopce Kőszegské vysočiny).Ve městě je množství skvělých restaurací, hospůdek a vináren pro gurmány a milovníky vína. V Sárváru se každoročně koná mezinárodní folklórní festival, festival dechových hudebních souborů, krajský trh Simona a Judy a dny Historie.Autem můžete vyrazit na výlety do okolních vesniček např. Sitke, Ikervár, Szeleste, nebo měst Szombathely, Kőszeg, Sopron, Sümeg, Őrség - muzea, hrady, zámky, hradní divadlo, rytířské hry na hradním nádvoří, atd. Pouhých 6 km od města se nachází Hungariaring, kde se konají mezinárodní i národní automobilové závody, pro amatéry i profesionály.


Maďarsko - Sárvár

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování