Dovolená u moře

Bulharsko Bulharsko - Slunečné pobřeží

délka pobytu: 11, 12 dní
doprava: letecky z Prahy a z Brna

NEKONEČNÁ PLÁŽ s jemným pískem
OBLÍBENÉ HOTELY s výbornou polohou
VYHLEDÁVANÉ LETOVISKO

Slunečné pobřeží je jedním z nejvýznamnějších bulharských černomořských letovisek. Nachází se 40 km severně od Burgasu. Nádherná široká pláž s jemným pískem a písečnými dunami je osm kilometrů dlouhá s pozvolným vstupem do moře. Na severním okraji letoviska si můžete udělat výlet do přírody Balkánského pohoří a nebo navštívit klidnější letovisko Sveti Vlas. Jižním směrem se můžete vydat do jedinečného historického Nessebaru, chráněného UNESCEM a plného tradiční bulharské architektury od antiky až po tzv. „kapitánské domky“. Přímo v pulzujícím moderním letovisku najdete množství obchodů, restaurací, barů, hudebních a nočních klubů a dokonce varieté a kasino. Na celém pobřeží je připravena pestrá škála plážových a vodních aktivit. Nejen děti určitě ocení tobogány na pláži, turistický vláček a vyhlášený akvapark. K místnímu koloritu patří projížďky v drožce a nebo na koni.

Chorvatsko Chorvatsko - Dalmácie

délka pobytu: 10 dní
doprava: autobusem

CHORVATSKO

MOŘE A HORY = STARIGRAD-PAKLENICA


POBŘEŽÍ U NÁRODNÍHO PARKU PAKLENICA
NP Paklenica - s hlubokými skalními soutěskami řek Malá a Velká Paklenica, vysokými skalními stěnami a úžasnými stezkami pro sváteční turisty a milovníky hor

PŘÍMO POD VELEBITEM (nejvyšším chorvatským pohořím)
nejvyšší vrchol Vaganski Vrch je pěšky dosažitelný během jediného dne


STARIGRAD-PAKLENICA

Přímořské letovisko Starigrad-Paklenica leží uprostřed Paklenické riviéry. Zelené podhorské letovisko nabízí návštěvníkům křišťálově čisté moře, dlouhé písčito-oblázkové pláže v kombinaci s betonovými deskami a krásné vycházky do horské přírody Paklenického národního parku.

AKTIVNÍ DOVOLENÁ

Přímo z pobřeží během jediného dne můžete absolvovat pěší výšlap např. ke skále „ležící Indián“, zdatnější mohou projít krásný turistický okruh divokým kaňonem Malé a hlubokým kaňonem Velké Paklenice nebo dojít až na Vaganski Vrch (1757 m), po nenáročné naučné stezce se dá projít pod horami kolem starobylých kamenných stavení, kratším strmějším výstupem dojdete do blízké krápníkové jeskyně Manita Peč, na proslulých 400 m vysokých skalních stěnách Aniča Kuk můžete denně pozorovat horolezce z celé Evropy a zajímavou historickou atraktivitou jsou také např. tradiční horské kamenné pomníčky Mirily, nebo blízký poutní kostel Sv. Petra, či pobřežní protiturecká strážní věž Večka Kula.

VINNETOU

Ve Starigradu-Paklenica a blízkém národním parku se natáčely části kultovních filmů Karla Maye o Vinnetouovi (celkem 11 dílů). Po stopách filmařů se můžete dostat např. do muzea natáčení, které bylo v šedesátých letech hotelem, kde filmaři během natáčení bydleli. Při procházce kaňonem řeky Velká Paklenica se můžete zastavit na označených místech, kde se točily jednotlivé filmové záběry. Během Jeep Safari se dostanete na další místa natáčení např. nad malebný kaňon zelené řeky Zrmanja, kde stál tábor Apačů, nebo během výletu lodí poplujete přímo po řece Zrmanje do míst, kde Old Shatterhand v děravé kanoi bojoval o holý život.

NÁRODNÍ PARKY

Během dovolené ve Starigradu-Paklenica můžete v rámci jednodenních výletů navštívit i další národní parky :

PLITVICKÁ JEZERA - unikátní soustava krasových jezer a vodopádů (UNESCO)
KORNATI - celkem 109 vápencových ostrovů a ostrůvků
KRKA - průzračná krasová řeka s řadou úžasných vodopádů a kaskád


Řecko Řecko - Rhodos

délka pobytu: 11, 12 dní
doprava: letecky z Prahy a z Brna

ČISTÉ MOŘE oceňované evropskou Modrou vlajkou
PAMÁTKY CHRÁNĚNÉ UNESCEM
OBLÍBENÉ UBYTOVÁNÍ

Rhodos, neboli „Ostrov Slunce“, patří mezi nejnavštěvovanější místa Řecka. Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanes a čtvrtým největším řeckým ostrovem vůbec. Východní pobřeží tohoto bájného místa omývá Středozemní moře, západní pobřeží pro změnu moře Egejské. Kromě této zajímavosti může ostrov svým návštěvníkům nabídnout rozmanité krásné pláže, čisté moře a výjimečné historické památky, např. unikátní historické jádro hlavního města. K atraktivním místům ostrova patří také Lindos, starobylé běloskvoucí městečko pod vysokou skálou, na níž ční Akropole s Chrámem bohyně Athény (odtud je krásný výhled do modrozelené zátoky sv. Pavla). Ostrov Rhodos byl vyhlášen UNESCEM za světovou přírodní a kulturní památku.

Řecko Řecko - Korfu

délka pobytu: 11, 12, 13, 14 a 24 dní
doprava: letecky z Prahy a z Brna, autobusem, kombinace (bus, loď, letadlo)

KORFU

NAŠE TRADIČNÍ A OBLÍBENÁ DESTINACE s bohatým programem, příjemnými delegáty a zkušenostmi prověřeným zázemím (zábavní večery na pláži, večerní Korfu lodí, výlet na kole, ochutnávka specialit, dobrý lékař, ověřené půjčovny atd. ..)

MÁTE RÁDI ŘECKO ? Na Korfu najdete tradiční chudé vnitrozemí s bílými domky na stráních, uzoučkými uličkami a přátelskými pohostinnými domorodci v černém sedícími na zápraží

Nejsevernější ze sedmi jónských ostrovů zůstává PO CELÝ ROK KRÁSNĚ ZELENÝ díky vlhkému klimatu, olivovým hájům a cypřišům. Nejkrásnější je Korfu na přelomu května a června, kdy každý kousek zeleně bohatě kvete a večer v olivových hájích tančí světlušky.

Ostrov Korfu má ideální klimatické podmínky pro REGENERACI DÝCHACÍCH CEST - na Korfu se léčila i rakouská císařovna Sisi, jejíž půvabný zámeček je nejkrásnější stavbou ostrova a každoročním cílem statisíců turistů.

POZORUHODNÁ MÍSTA jsou např. ženský klášter Vlacherna, letiště a ostrůvek Pontikonissi, nezapomenutelná vyhlídka Bella Vista nad mužským klášterem v Paleokastritse, úzké benátské uličky a pevnosti hlavního města, vesnička Pelekas s kruhovým výhledem a krásnými západy slunce, unikátní slané jezero Korission s čistými a liduprázdnými plážemi, nedobytná byzantská pevnost Angeloskastro, vysoké pískovcové útesy v Sidari a také nejvyšší hora Pantokrator s výhledem na Albánii.

VYZKOUŠEJTE např. oblíbená ubytování našich klientů - studia ANGELOS s výbornou polohou blízko pláže, restaurací i zábavy, s možností all inclusive nebo studia BASILIKA u krásné pláže s průzračnou vodou a rajským venkovským klidem, oba domy mají wifi na pokojích zdarma

Řecko Řecko - Kos

délka pobytu: 11, 12 dní
doprava: letecky z Prahy a z Brna

BÍLÉ PLÁŽE s jemným pískem
Spousta zajímavostí včetně okolních SOPEČNÝCH OSTROVŮ
ANTICKÉ MUZEUM POD ŠIRÝM NEBEM v půvabném a rozmanitém hlavním městě
Výborné podmínky pro CYKLISTY a vodní sporty

Kos je jedním z největších ostrovů souostroví Dodekanés a patří k nejkrásnějším řeckým ostrovům. Ostrovu, který leží pouhé 4 km od tureckého pobřeží, říkají též „plovoucí zahrada“. Na rozdíl od větších a známějších řeckých ostrovů si Kos dodnes zachovává svůj původní přirozený ráz. Romantická krajina, příznivé podnebí, řada antických a středověkých historických památek a jedny z nejkrásnějších pláží celého souostroví se mohou stát ideálním cílem vaší příští dovolené.
Polovinou ostrova se táhne pohoří Dikeos s nejvyšší horou Mt. Dikeos (846 m. n. m.), které ukrývá kromě starých tradičních vesniček i mnoho krásných výhledů na všechny strany. Ostrov Kos proslavil „otec medicíny“ Hippokrates, který se tu narodil a za jehož působení bylo hlavní město významným centrem starověkého Řecka. V cypřišovém háji za městem najdete pozoruhodný Asklepion, nejznámější památku Kosu, zasvěcenou právě Hippokratovi, který tu v dávných dobách založil lékařskou školu. Hlavní město Kos, jemuž vévodí obranná pevnost johanitů, má velmi bohatou historii a patří k nejkrásnějším řeckým městům. Množství antických památek tvoří rozsáhlé „muzeum pod širým nebem“. Zajímavostí, související se sopečným původem ostrova, jsou termální prameny Thermae na břehu moře u vesnice Agios Fokas. Ostrov má také ideální polohu pro poznávání okolních řeckých ostrovů a dá se tu velmi dobře jezdit na kole a provozovat vodní sporty jako je windsurfing.

Řecko Řecko - Santorini

délka pobytu:
doprava:

SANTORINI = ČERNÁ PERLA EGEJSKÉHO MOŘE

Černá perla Egejského moře, bohatá klenotnice všech turistických artiklů, jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, kouzelný romantický kout nebo snad bájná Atlantida? To vše je Santorini. Když se blížíte k ostrovu, již z dálky vidíte, jak se z moře vynořují strmá skaliska a na jejich vrcholcích leží čerstvý sníh. Jakmile se však dostanete blíže, zjistíte, že jsou to malé bílé domky s modrými střechami a kostelíky se zvoničkami jakoby nalepené na vrcholcích mnohobarevných vulkanických útesů spadajících strmě do moře.


Ostrov ve tvaru půlměsíce je výsledkem obrovského sopečného výbuchu z doby asi 1 600 let před Kristem. Z původního ostrova zůstal jen mořem zalitý kráter obklopený kruhem rozervaných skalisek a ostrůvků. Erupce byla tak silná, že s největší pravděpodobností způsobila zánik Minojské civilizace na nedaleké Krétě.


Krásné pláže s černým lávovým hrubozrnným pískem, úrodná lávová pole ve vnitrozemí, kde roste jedinečná vinná réva, pěstují se kapary, rajčata, pistácie a olivy, ruiny starého města Thira a archeologické objevy, díky nimž nese přívlastek „Pompeje Egejského moře“ i samotný kráter sopky na ostrůvku Nea Kameni, to jsou připomínky tragického vzniku ostrova Santorini.


V historii se ostrov nazýval Strongyli nebo Kallisti (nejkrásnější). V období dórské kolonizace dostal jméno Thira, podle jejich vůdce.Dodnes se takto jmenuje hlavní město.Jméno Santorini pochází od patronky ostrova„Santa Irini“. Ostrov, který je součástí Kykladského souostroví, je skutečným skvostem. Unikátní architektura města Thira a vesniček Oia, Imerovigli a Firostefani, oslnivý sluneční svit a magické západy slunce, průzračná, křišťálově čistá voda a pozůstatky dávné civilizace, to vše vás uchvátí a získá.


Pláže východního pobřeží tvoří kilometry černého písku v Perisse a Perivolos, červená pláž je v Akrotiri a v části ostrova s vápencovými skalami můžete nalézt i pláž s jemným bílým pískem. Dlouhá pláž Perissa je lemována promenádou s tavernami, bary a obchůdky se suvenýry a nabízí nádherné koupání i vodní sporty.


Vydáte-li se do města Thira nebo do Imerovigli či Oie, spleť chodníků vás zavede mezi bílé domky na vrcholu skal. Do přístavu Athinios pod městem Thira se vinou serpentiny, po kterých můžete sjet na hřbetě osla nebo kabinovou lanovkou. Nejfotografovanější romantický řecký ostrov je jako stvořený na svatební cestu nebo pro zamilované, úžasnou, neopakovatelnou dovolenou zde však může strávit každý návštevník.

FIRA (THIRA)
Hlavním městem ostrova Santorini je Fira ležící na okraji sopečného kráteru. Jeho dnešní název Jeho dnešní název je odvozen od původního pojmenování Thira.

Poprvé byla Fira osídlena Dórskými Řeky pod vedením Therase v 9.stol př.n.l. Je to překrásné bílé město, které působí téměř nadpozemsky. Městečko je postaveno v duchu kykladské architektury. Domky jsou nízké, natřené bílou a tmavě modrou barvou. Můžete zde navštívit archeologické a námořnické muzeum nebo muzeum Megaro Gizi, kde můžete vidět i díla novořeckých malířů.

Je to letovisko s množstvím obchůdků, taveren a restaurací, kde noční život končí až v ranních hodinách. Je to místo emocí a úchvatných panoramat, proto sem jezdí mnoho návštěvníků opakovaně.

Turecko Turecko - Alanya

délka pobytu: 11, 12 dní
doprava: letecky z Prahy a z Brna

Ubytování přímo na POBŘEŽÍ S ALL INCLUSIVE
PEVNOST NAD KRÁSNOU KLEOPATŘINOU PLÁŽÍ
ŽIVÉ OBLÍBENÉ LETOVISKO

Alanya je jedno z nejznámějších tureckých letovisek na nejvýchodnějším konci Turecké riviéry, proslulé nekonečnými plážemi z nichž nejznámější je písečná Kleopatřina pláž (sprchy, kabinky, bary), kterou v roce 37 př.n.l. daroval Marcus Antonius spolu s městem a okolní provincií Kleopatře. Místní říkají, že je jednou z nejkrásnějších pláží světa. Na východním konci zátoky vybíhá daleko do moře útes se starou seldžúckou pevností, kterou lemují kilometry spletitých hradeb s cimbuřím a mnoha malebnými výhledy. Centrem letoviska je několik kilometrů dlouhá Ataturkova třída, plná restaurací, barů a obchodů, kde můžete nakoupit také tradiční stříbrné a zlaté šperky či tašky z velbloudí a oslí kůže. Kromě pevnosti stojí za pozornost např. tradiční turecké lázně, jeskyně ve skále pod pevností, osmiboká červená věž, malebný přístav, tržiště či delfinárium s unikátní delfíní show.


Lázně a termály

Slovensko Slovensko

délka pobytu: 6, 7 nebo 14 dní
doprava: autobusem nebo vlastní dopravou

TERMÁLY PODHÁJSKA

- NEJLEPŠÍ UBYTOVÁNÍ U KOUPALIŠTĚ
- VNITŘNÍ TERMÁLNÍ BAZÉNY S HYDROMASÁŽÍ
- CELOROČNĚ AUTOBUSEM i vlastní dopravou
- pobyty s kvalitními delegáty a bohatým programem (přednášky, výlety, léčitelky, cvičení, Jóga, Velikonoce, Silvestr)


ÚČINNOST LÉČIVÉ TERMÁLNÍ VODY

Vysoký obsah různých účinných látek má pozitivní vliv na celý lidský organismus a pomáhá léčit zejména :
– všechna onemocnění pohybového aparátu
– štítnou žlázu (jodidy)
– cévní onemocnění
– nemoci dýchacích cest, průdušky, astma
– kožní onemocnění, lupénku a ekzémy (účinek síranů)
– kosmetické a dermatologické účinky (kyselina křemičitá a boritá)
– pomáhá při chronických obtížích, poúrazových a pooperačních stavech
– regeneruje organismus po velké fyzické a psychické zátěži


VENKOVNÍ TERMÁLNÍ KOUPALIŠTĚ

V letní sezóně jsou od května do října na venkovním termálním koupališti o rozloze 12 ha v provozu tři klidové sedací termální bazény (30–40 °C), ochlazovací bazén, dětský termální bazén (do 32 °C), relaxační bazény, plavecký bazén a od června do září také bazén s vlnobitím, obří tobogány a dětský vodní svět. U bazénů je možnost zapůjčení omezeného počtu lehátek a skříněk za poplatek. O prázdninách si v relaxačních bazénech můžete zacvičit pod vedením zkušené cvičitelky a přímo na koupališti či na jiných místech v obci můžete shlédnout různé kulturní produkce - koncerty, řezbářské sympózium (první týden v červenci), kino a další programy.

V zimní sezóně (od listopadu do dubna) bývá otevřená jen vyhrazená část koupaliště se třemi bazény – sedací termální (do 40 °C), dětský termální (do 32 °C) a ochlazovací. Termální voda je v zimních měsících nejúčinnější, protože je méně ředěná a častěji se dopouští.

Celoročně je k dispozici krytý plavecký bazén (3 €/hod), velmi pěkné dětské hřiště s množstvím aktivit, outdoor fitness, řada obchodů, bufetů, restaurací, kaváren a cukráren a po celý rok v areálu fungují také doplňkové služby jako masáže, hydromasážní vany, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, infocentrum atd.

Na přelomu zimní a letní sezóny (tj. během dubna a října) mívá termální koupaliště částečně omezený provoz (dle aktuálního rozhodnutí vedení koupaliště). V tomto období jsou však plně v provozu penziony Energy I, Energy II a bungalovy s vlastními termálními bazény patřícími k wellness centru Římské lázně.

WELLNESS CENTRUM AQUAMARÍN

Wellness a relaxační centrum Aquamarín (samostatné vstupné) nabízí návštěvníkům venkovní termální bazén, vnitřní sladkovodní bazén s tryskami, divokou řekou, vodním barem a vodopádem, dětský bazén a dětský koutek, jacuzzi, sauny (finská, slovenská, solná, bio a bylinková), ledopád, inhalaci termální vody, vodní peklo, tropický tunel, vědro odvahy, turecké lázně, vyhřívaná lehadla, relaxační prostory s lehátky, masáže a botanickou zahradu.

TERMÁLNÍ VODA

Termální voda v Podhájske je slaná, silně mineralizovaná a svým unikátním složením a mimořádný mi léčivými účinky bývá přirovnávána k vodě z Mrtvého moře, je v ní však 10x méně soli. Termální voda o teplotě 83 °C vyvěrá od roku 1973 z geotermálního vrtu s hloubkou téměř 2000 metrů.


Maďarsko Maďarsko

délka pobytu: libovolná
doprava: vlastní doprava

Jedny z NEJMODERNĚJŠÍCH A NEJVĚTŠÍCH maďarských lázní
V létě 27 BAZÉNŮ v zeleném přírodním parku
Řada aktivit a cvičení v letní sezóně

Hippokrates, otec medicíny, kdysi prohlásil, že „příroda sama léčí nemoci“. K Maďarsku byla příroda velmi štědrá, vzhledem k tomu, že se na jeho území nachází jeden z nejbohatších zdrojů termální a léčivé vody na světě. Z 1300 registrovaných termálních zřídel přibližně 300 slouží lázeňské rekreaci, ale léčivé účinky jich má jen 139. Velmi těžko bychom v Maďarsku hledali město nebo třeba jen větší obec bez vlastních termálních lázní. Zdejší lázeňská kultura se pyšní 2000-letou tradicí.

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování