ZÁKLADNÍ INFORMACE K ZÁJEZDŮM

Jak objednat zájezd?

 • Přes internet svou dovolenou můžete vybrat, zarezervovat ONLINE 24 hodin denně i uhradit z pohodlí vašeho domova, a to přímo z našich internetových stránek www.mtmtour.cz nebo jen e-mailem na info@mtmtour.cz. Napište své požadavky, kontaktní údaje, telefonní číslo a naše operátorky vás budou kontaktovat.
 • Telefonicky v rezervační centrále v Moravské Třebové na telefonních číslech 461 318 313, 461 316 303, mobilní telefon 603 816 884.
 • Osobně v některé z našich kanceláří v Moravské Třebové, v Ústí nad Orlicí, v Lanškrouně, v Praze a ve Svitavách, nebo v některé spolupracující cestovní agentuře nebo cestovní kanceláři.

Smlouva o zájezdu a způsob úhrady: při telefonické nebo e-mailové rezervaci vám zašleme e-mailem, případně poštou smlouvu o zájezdu. Při online rezervaci se vám po vyplnění všech potřebných údajů smlouva vygeneruje automaticky. Vyplněnou a podepsanou smlouvu zašlete na naši adresu CK MTM tour s.r.o., Čs. armády 10, 571 01 Moravská Třebová nebo smlouvu oscanujete a zašlete nám ji zpět e-mailem na ck@mtmtour.cz. Současně složíte na náš účet u KB nebo ČSOB/Poštovní spořitelny (příp. převedete bankovním převodem) dohodnutou zálohu, případně celou částku. Osobně lze úhradu provést v některé z našich kanceláří, nebo v kanceláři spolupracující CA nebo CK, kde jste zájezd rezervovali.

Číslo účtu CK MTM tour:
u Komerční banky - 43-8225040237/0100,
u ČSOB a.s./Poštovní spořitelny - 249366657/0300.
Jako variabilní symbol uvedete číslo vaší rezervace (smlouvy).

Jak ušetřit?

 • Nakupujte levně zájezdy na první moment za nižší ceny než mnohé last momenty, vyberte si jako první to nejlepší ubytování, v klidu, s předstihem a s využitím všech dalších slev a výhod poskytovaných na první moment.
 • Nakupujte na první moment hned na začátku, když jsou slevy nejvyšší.
 • Vybírejte velmi zvýhodněné termíny na kraji sezóny (květen, červen, září, říjen), počasí v Řecku a Turecku bývá v té době krásné a stabilní a moře teplé (vzhledem k zeměpisné poloze).
 • Ušetřete na palivových příplatcích! Při koupi zájezdu do 31. března vám garantujeme, že Vám již v budoucnu nebudeme navyšovat současnou cenu letištních tax a palivových příplatků.
 • Ušetřete za telefony! Vyberte si a rezervujte zájezd ONLINE přímo na našich webových stránkách, případně napište své požadavky, své kontaktní údaje a telefonní číslo a naše operátorky Vás budou kontaktovat.
 • Při úhradě 100 % ceny hned při rezervaci pobytového zájezdu k moři zakoupeného do 31. března získáte navíc 2 % slevu ze základní katalogové ceny zájezdu.
 • V rámci cestovního pojištění si pojistěte i storno poplatky! Při brzké koupi pak nemusíte mít těžkou hlavu z teoretické možnosti storna vašeho zájezdu.
 • Pokud zakoupíte zájezd na ostrov Korfu do 31. ledna dostanete zdarma i atraktivní výlet.
 • Při koupi zájezdu na první moment přímo v některé z našich kanceláří získáte do 31. ledna navíc „Dárek pro radost“.
 • Staňte se našimi stálými zákazníky a získejte tak nejvyšší možné slevy a největší výhody (nejlepší dostupné ubytování, přední místa v autobuse atd.).
 • Nabídka zvýhodněných ubytovacích kapacit je omezená, zejména pokud u nich najdete poznámku oblíbené ubytování našich stálých klientů, raději neváhejte s jejich rezervací.

Pokyny k odjezdu a k odbavení na letišti

Podrobné pokyny k odjezdu od nás obdrží každý zákazník před svým nástupem na zájezd. Pokyny obsahují i informace o čísle letu, odletových časech, cenách výletů, o zemi, kde budete trávit svoji dovolenou. Součástí pokynů je i ubytovací poukaz (voucher) a v případě zakoupení cestovního pojištění, naleznete v pokynech i kartičky cestovního pojištění.

Kompletní pokyny zasíláme obvykle e-mailem na emailovou adresu uvedenou ve smlouvě:
Podhájská – obvykle 7 dní před zahájením zájezdu
Zájezdy k moři - cca 5 dní před zahájením zájezdu (respektive ihned jakmile dostaneme od dopravce potvrzené časy odletů do daných destinací).
V případě neuvedení e-mailové adresy, zasíláme pokyny poštou na adresu prvního klienta na smlouvě o zájezdu, případně na e-mailovou adresu prodejce, u kterého jste zájezd koupili.

Odbavení a místa v letadle

U většiny letů se již letenky nevystavují a na check-inu budete odbaveni pouze na základě předložení cestovního dokladu, případně voucheru. Místa v letadle jsou cestujícím přidělována podle pořadí u odbavovací přepážky na letišti a jsou zaznamenána na palubní vstupence. Konkrétní místo v letadle není možné zarezervovat dříve než u odbavení na letišti. Pokud cestujete ve větších skupinkách (rodina, přátelé), doporučujeme dostavit se k odbavení včas, aby bylo možné zajistit vám místa vedle sebe (pokud chcete sedět vedle sebe, odbavujte se, tj. odevzdávejte pasy společně). Cestovní kancelář není odpovědná za ztráty nebo výdaje způsobené tím, že se nedostavíte včas k odbavení (odbavovací přepážka se uzavírá cca 30 minut před plánovaným odletem, doporučujeme dostavit se k odbavení 2 hodiny před stanoveným časem odletu), nebo nebudete-li vybaveni všemi potřebnými dokumenty (pasy pro dospělé i pro děti, vízum apod.).

Dovolená bez starostí – pojištění

Naše cestovní kancelář je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. Pro vaši bezstarostnou dovolenou doporučujeme přikoupit si cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a storna zájezdu. Bližší informace o cestovním pojištění najdete v horní záložce "Pojištění".

Letecká přeprava klientů

Letecká doprava je zajišťována renomovanými leteckými společnostmi – charterovou leteckou přepravou. Na základě předpisů a úmluv platných v mezinárodní letecké dopravě si CK MTM tour vyhrazuje právo na možnost změny času odletu, trasy letu, možnost mezipřistání, změny letecké společnosti, typu letadla a letového plánu. Změny letových časů se mohou uskutečnit i několik hodin před plánovaným odletem a zpoždění jsou v posledních letech běžná. Je to způsobeno nejen počasím, ale i technickými problémy, zejména přeplněním vzdušných koridorů. Naše cestovní kancelář a letecké společnosti usilují o nejvyšší možnou míru vyloučení těchto rušivých vlivů.

          Korfu odlety z Prahy a z Brna - letadlem společnosti Travel Service, doba letu cca 2 hodiny 15 minut
          Rhodos odlety z Prahy a z Brna - letadlem společnosti Travel Service, doba letu cca 2 hodiny 55 minut
          Kos odlety Prahy a z Brna - letadlem společnosti Travel Service, doba letu cca 2 hodiny 55 minut
          Bulharsko odlety z Prahy a z Brna - letadlem společnosti Travel Service, doba letu cca 1 hodina 50 minut
          Turecko odlety z Prahy a z Brna - letadlem společnosti Travel Service, doba letu cca 2 hodiny 45 minut

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na místě k tomu určeném, ještě v bezcelní zóně na letišti, a musí být sepsán protokol (P. I. R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient.

Autobusová přeprava klientů

Autobusová doprava z ČR do jednotlivých destinací a zpět probíhá luxusními klimatizovanými autokary s videem a možností zakoupit občerstvení. Cestou se o vás starají řidiči a nebo technický doprovod CK, kteří Vás spolehlivě doprovodí tam i zpět, organizují pasové odbavení, vstup na trajekt a hygienické přestávky. Během cesty není podáván žádný větší výklad. Transfery z letiště/ přístavu do letovisek probíhají místními klimatizovanými autokary nebo taxíky. Nástupní místa do autobusu jsou uvedena pod cenovými tabulkami u jednotlivých typů ubytování.

Doprava na ostrov Korfu: Doprava autokarem po pevnině, přes Srbsko a Makedonii do Igoumenitsy, odtud krátká plavba vnitrostátním trajektem na Korfu.

Stravování

U každého zájezdu naleznete informaci o možnostech stravování. Námi používané pojmy znamenají:

         (Kontinentální) snídaně – káva nebo čaj, chléb nebo jiné pečivo, máslo, džem.
         Kontinentální snídaně rozšířená – snídaně rozšířená o plátek sýra nebo salámu, popř. vejce.
         Bufetový způsob stravování (bufet, švédské stoly) – samoobslužný systém stravování s nabídkou studené a teplé kuchyně.
         All inclusive – zahrnuje celodenní stravování (tj. plná penze, někdy i další občerstvení) včetně nápojů.
         All inclusive light – zahrnuje snídaně, obědy, večeře a během těchto jídel neomezenou konzumaci nápojů místní výroby.

Konkrétní rozsah stravování se řídí pravidly, které si stanoví jednotlivé hotely a cestovní kancelář na něj nemá vliv. Čerpání stravovacích služeb probíhá v časech stanovených hotelem, nikoli nepřetržitě.

Co je to LAST MOMENT?

Prodej zájezdů LAST MOMENT, LAST MINUTE či prostě jen prodej zájezdů na poslední chvíli, je výprodejem posledních zbývajících volných ubytovacích kapacit nedlouho před plánovaným odletem/ odjezdem. Pokud vám jde o nejvyšší kvalitu, nejlepší dostupné služby a 100% úroveň Vaší dovolené, neočekávejte toto u zbytkových zájezdů na poslední chvíli. Pro tyto nabídky bývají využívány ubytovací kapacity publikované v katalogu či jiná zařízení v příslušném cílovém místě. Nejoblíbenější ubytování s nejlepší polohou, nejlepším výhledem a nejlépe vybavené pokoje bývají obsazovány zákazníky, kteří si ubytování zakoupí na první moment.

Delegáti/ průvodci

Ve všech destinací jsou vám k dispozici česky nebo slovensky hovořící delegáti/ průvodci. Delegát na Vás čeká při příletu na letišti, organizuje transfery z/ na letiště. Na první informační schůzce vám podá důležité informace k vašemu pobytu, nabídne výlety, možnost pronájmu aut, motorek apod. V případě, že se v průběhu vašeho pobytu vyskytne nějaký problém, můžete delegáta kontaktovat na telefonním čísle, které je uvedeno na informační tabuli, která je umístěna na viditelném místě ve vašem ubytovacím zařízení. Vzhledem k tomu, že každý delegát má na starosti více ubytovacích kapacit, nelze očekávat, že jej budete vídat 24 hodin denně. Nicméně všichni delegáti jsou neustále k dispozici na telefonu a připraveni vám kdykoli pomoci.

Sociální zařízení

Tradiční řecká koupelna/ sprcha nebývá vybavena závěsem ani sprchovou předložkou, mokro v koupelnách řeší pouze odtokový kanálek. V Řecku je odlišný kanalizační systém, proto je nutné ve většině objektů dodržovat nařízení, že toaletní papír se vhazuje do košů. Všechna ubytovací zařízení mají k dispozici teplou vodu, někdy získanou solárním ohřevem, proto na teplotu vody může mít vliv momentální oblačnost. Kapacita nádrží na ohřev vody není neomezená. Většina ubytovacích kapacit nabízí klimatizaci, většinou za příplatek, jehož výše bývá uvedena u jednotlivých ubytovacích kapacit (platí se v místě ubytování).

Šperky/ trezory

Nedoporučujeme brát si na dovolenou drahé šperky a jiné cennosti. Pouze v některých ubytovacích zařízení je k dispozici trezor, obvykle na recepci a za příplatek. Podrobnosti najdete u jednotlivých typů ubytování.

Pláže

Většina pláží je veřejná a volně přístupná. Lehátka a slunečníky na plážích jsou obvykle za poplatek. Lehátka a slunečníky u bazénu bývají zdarma. Údaje o vzdálenosti pláže se počítají od okraje hotelového areálu nikoli od konkrétního umístění hotelového pokoje či studia.

Přistýlky

Přistýlky bývají do pokojů umisťovány na požádání/dle objednávky, proto jde obvykle o skládací lůžka, jejichž variabilita umožňuje nejlépe využít užitkovou plochu pokoje. Ubytování na přistýlce nebo na třetím řádnému lůžku bývá proto adekvátně cenově rozlišeno.

Doporučení na cesty

Doporučujeme si brát s sebou dostatek všech potřebných léků, které pravidelně užíváte. Doporučujeme vzít s sebou nějakou pevnější obuv na výlety, kvalitní opalovací krémy s vyšším faktorem (nekvalitní krémy mohou být spouštěčem sluneční alergie) a pokrývku hlavy na ochranu před sluncem. Doklady, léky, cennosti a předměty základní nejnutnější potřeby doporučujeme brát s sebou v příručním zavazadle na palubu letadla.

Slevy pro děti, dítě zdarma, dítě na přistýlce

Slevy pro děti mohou být u některých ubytovacích kapacit uvedeny přímo v textu pod cenovou tabulkou. Při koupi zájezdu na první moment platí u vybraných ubytovacích kapacit limitovaná nabídka pobytů, kdy mají děti ubytování a dopravu zdarma. V takovém případě platí dítě pouze paušál za letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek a za další související služby. Tuto nabídku nelze kombinovat s žádnými slevami pro spolucestující osoby. Infant, tj. dítě do 2 let bez nároku na lůžko a sedadlo v letadle je zdarma, platí pouze pojištění a bezpečnostní taxu 590 Kč. Cena pro dítě na přistýlce platí, pokud dítě cestuje současně se dvěma dospělými na řádném lůžku.

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování