Maďarsko
Zájezdy Hévíz

UNIKÁTNÍ PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ JEZERO

Ve známem maďarském lázeňském městě Hevíz najdete největší léčivé přírodní termální jezero na světě (44 000 m², hloubka až 38 m) a související lázně s celoročním provozem. V zimě tu kabát můžete vyměnit za plavky a zaplavat si v unikátním jezeře, v létě budete v malebné přírodní a lázeňské kulise proplouvat v teplé vodě mezi kvetoucími lekníny.
V místním jezeře se mísí horký (41 °C) a studený (26 °C) pramen, teplota vody tak dosahuje příjemných 33-35 °C v létě a 25-28 °C v zimě. Teplý pramen tu objevili už Římané. Voda v jezeře se obměňuje cca každých 72 hodin (86 milionů litrů vody denně). Hévízská voda je bohatá na kationty draslíku, sodíku, vápníku, hořčíku a amoniaku, dále v ní najdete anionty fluoru, jódu, síry, chloru, přítomen je také radon, díky kterému je voda lehce radioaktivní.
Příjemné středozemní klima, aktivní léčivá termální voda, léčivé jezerní bahno, unikátní voňavé mikroklima a spousta zeleně (50 hektarů lesů) vytváří skvělé podmínky pro celoroční léčebné pobyty a relaxaci.

INDIKACE

Silné pozitivní účinky jsou pozorovány zejména v případě potíží pohybové či nervové soustavy, dále voda působí na :
• revmatické obtíže
• onemocnění nervové soustavy a oběhové soustavy
• nemoci pohybového ústrojí
• žaludek a trávicí obtíže
• gynekologická onemocnění
• kožní onemocnění
• mikroklima nad vodou příznivě působí na hlasivky

HEVÍZ

Lázeňské město Hevíz (cca 4400 obyvatel) je druhým nejnavštěvovanějším místem v Maďarsku (po Budapešti) a je již po staletí prestižním léčebným střediskem. Kromě léčivé jezerní vody nabízí historické centrum s dobovou architekturou, parkovými úpravami a živou pěší zónou, probíhají zde různé kulturní festivaly, vyhlášené farmářské trhy, malebné přírodní prostředí, kulinářské zážitky, dobré víno, túry po okolí, lety balonem, vodní sporty atd.

TERMÁLNÍ LÁZNĚ HEVÍZ

U jezera najdete také vnitřní termální lázně Hévíz, postavené v letech 1964-1968 (termální bazén ke koupelím 35-36°C, dva sedací bazény 37 a 38°C, zážitkový bazén 32-34°C, dva terapeutické bazény ke cvičení 32-34°C a trakční koupel 34,5°C). K dispozici je bohatá nabídka procedur, které využívají zejména místní léčebné zdroje (termální vodu a léčivé bahno z jezera), další procedury – elektroterapie, podvodní masáž, vířivá koupel, galvanická koupel, kryoterapie, spousty masáží a kosmetických procedur. K dispozici je také lékař, který vám na základě lékařské prohlídky předepíše procedury přímo na míru.

Další zajímavosti v okolí

Kousek od Balatonu najdete Sümeg, jeden z nejhezčích a nejzachovalejších hradů v Maďarsku, rytířské souboje, prohlídky (vězení, biskupův pokoj, kovárna, dělostřelecká síň, sbírka zbraní ..).
Nádherný barokní zámek rodiny Festeticsů v Keszthely (5 km) u Balatonu, kulturní památka se 101 pokoji, krásná vzácná knihovna, krásný park, muzeum Balatonu, marcipánu či vozů Cadillac. Krásy jezera Balaton (7 km) můžete objevovat při pěších výletech pěšky, na kole i lodí.

Ostrovní lázně Szigetfürdő na pláži v Keszthely na Balatonu - první lázeňský dům postavený na vodě vznikl v roce 1864 a o pár let později vznikl celý lázeňský ostrov.

V národním parku Balaton-felvidéki Nemzeti park najdete krásnou přírodní rezervaci zvanou Malý Balaton (domov různých druhů ptáků, pozorovatelny, dětské hřiště, možno projet na kolech). V sousedství je buvolí rezervace (cca 250 zvířat, rozhledna, interaktivní výstava).

Blízká Tapolca stojí na velkém jeskynním systému, kde můžete absolvovat unikátní plavbu v loďce po jeskynním jezeře (můžete sami pádlovat, některé úseky jsou tak úzké, že se odrážíte rukama, pozor na hlavu), doporučuje se zhluboka dýchat – vlhké mikroklima léčivé pro dýchací cesty, netradiční zážitek.

Palace hotel ****


Maďarsko, Hévíz
29.09. - 04.10.2024, 6 dní
výborná poloha v centru u termál. jezera, dobré jídlo, pěkné wellness
Polopenze
12 990,-
11 990 Kč
Detail

Hotel Carbona ****


Maďarsko, Hévíz
29.09. - 04.10.2024, 6 dní
Skvělé služby i recenze, večeře při svíčkách, tanec, výborné jídlo
Polopenze
18 690,-
17 690 Kč
Detail

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování