aquapark
wifi zdarma
wellness
vhodné pro děti
varná konvice
tobogán
solná jeskyně
sejf
sauna
rodinné pokoje
posezení na terase
masáže
lednička v ceně
kuchyňka
krásná příroda
kosmetika
klimatizace zdarma
historické památky
fitness
dětské hřiště
cvičení
bazén
novinka
výborná poloha
Popis ubytování

Celoročně otevřený kemp Thermál je přímo propojen s areálem léčebných a zážitkových lázní Sárvár. Hosté kempu mají v ceně neomezený vstup do lázní (8-22 hod, na čipové hodinky, bez saun) a fitness.

Poloha

Kemp Thermál je součástí lázní Sárvár. Známé maďarské královské lázně najdete v jihovýchodní části města Sárvár, na severozápadě Maďarska, v župě Vas. Historické centrum Sárváru je vzdáleno cca 1 km, stejně jako arboretum. V těsném sousedství kempu a lázní se nachází rozsáhlý park s jezírky, s možností procházek a řady dalších aktivit. Vzdálenost od Prahy je cca 420 km, od Brna 258 km, z Ostravy 420 km.

Vybavení

V areálu léčebných a zážitkových lázní je k dispozici široká škála služeb - bazény s léčivou či pitnou vodou, skluzavky, lehátka, léčebné a wellness procedury za příplatek, fitness, animační programy, restaurace, bufet.

Stravování

Vlastní vaření.

Popis pokojů

Nové, komfortní a dobře vybavené mobilní domy pro 4-6 osob (24 m², max. 4 dospělí a 2 děti) jsou součástí lázeňského areálu. Interiér tvoří 2 ložnice (jedna s manželskou postelí, druhá s oddělenými lůžky), obývací pokoj s rozkládací pohovkou až pro dvě děti, kuchyňský kout (plynový sporák, lednička, mikrovlnka, rychlovarná konvice, nádobí pro 6 osob) a koupelna se sprchovým koutem a WC. Domky jsou nekuřácké a jsou vybaveny klimatizací/ topením, wifi zdarma (v celém kempu), přikrývkami a polštáři (povlečení vlastní nebo za příplatek), na oknech jsou sítě a závěsy, terasa se stolkem a židlemi (12 m²), parkovací místo. V domcích není TV ani rádio, domácí zvířata nejsou povolena. Na vyžádání možnost zapůjčení dětské postýlky a židle na krmení (zdarma), za příplatek: závěrečný úklid (30 Eur, bude strženo z kauce), sejf na recepci, ručníky, osušky, povlečení, lehátka na koupališti (1000 Ft a 1000 Ft kauce).

Aktivity

V centru Sárváru najdete historické památky a arboretum, přímo v sousedství kempu je park se soustavou jezírek (v létě - projížďky na člunu, rybaření, dětské hřiště, piknik, v zimě - bruslení).
Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, ubytovaní, permanentku do lázní, služby průvodce, pojištěni CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Příplatek za cestovní pojištění včetně storna zájezdu 30 Kč os./den a pobytovou taxu 500 Ft/os./den (od 18 let věku, platí se v místě ubytování).

Doprava

Nástupní místa: Praha, Kolín, Pardubice, Hradec Králové, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravská Třebová, Svitavy, Letovice, Brno, Břeclav

Doprava autobusem nebo minibusem. Organizátor zájezdu si vyhrazuje právo změnit pořadí nástupních míst podle počtu klientů a časového limitu.


Maďarsko - Sárvár

Popis letoviska

LÉČEBNÉ LÁZNĚ SÁRVÁRAreál (cca cca 5 000 m²) tvoří bazény s léčivou vodou, zážitkovými bazény a saunový svět, léčebná část je oddělena od zážitkové (celkem cca 3 600 m² vodní plochy).Léčebná část:
venkovní zážitkový bazén (33°C), venkovní termální bazén (36°C), vnitřní zážitkový bazén (32-34°C), vnitřní zážitkový bazén s termální vodou (34-36°C), vnitřní termální bazén (36-38°C)Zážitková část:
velká jacuzzi (oddělená od dětské části), plavecký bazén (25 m), bazén s vlnobitím, dětský zážitkový bazén se skluzavkami a hračkami pro nejmenší, dětský bazén se skluzavkami, vodním dělem a stříkací bránou, rodinná skluzavka, tobogán, 3 obří skluzavky, dětský koutek s vychovatelkou, hlídání dětí zdarma, svět batolat (kuchyňka, přebalovací místnost, tepidárium, dětský koutek, odpočívárna), odpočinkové prostory, velká terasa na slunění.LÉČIVÁ VODAV okolí Sárváru byly v roce 1961 při hledání ropy objeveny dva zdroje léčivé vody. První pramen o teplotě 43°C vyvěrá z hloubky 1200 m (chlorid sodný, hydrogenuhličitan, stopové prvky, neobsahuje síru ani radon), druhý s vysokým obsahem soli o teplotě 83°C z hloubky 2000 metrů (chlorid sodný, hydrogenuhličitan, jód, brom, fluor a četné stopové prvky). Z léčivé vody s vysokým obsahem solí se odpařováním získávala slavná Sárvárská termální krystalická sůl. Doporučená doba pobytu v léčivé vodě je 20 minut.INDIKACE :• Chronická degenerativní onemocnění páteře a kloubů

• Chronické fáze zánětlivých onemocnění pohybového ústrojí

• Revmatismus měkkých tkání

• Uvolňování svalových křečí

• Pohmoždění svalů a kloubní distorze

• Rehabilitace po sportovních zraněních a úrazech

• Doléčení po neurologických onemocněních a neurochirurgických operacích

• Rehabilitace po ortopedických a revmatochirurgických operacích

• Chronická zánětlivá gynekologická onemocnění a některé druhy neplodnosti

• Klimakterický syndrom

• Dermatologická onemocnění

• Chronická onemocnění dýchacího ústrojí

• Doléčení po akutním zánětu dýchacích cest

• AstmaKONTRAINDIKACE:• Vážná srdeční, oběhová a dýchací slabost

• Inkontinence

• Horečnatá infekční onemocnění

• Maligní nádorové onemocnění

• Akutní zánětlivá onemocnění

• Tuberkulóza

• Trombóza, vážná žilní onemocnění

• TěhotenstvíSAUNOVÝ SVĚTFinská sauna (95-100°C), soft sauna (55-65°C + vlhko – nezatěžuje srdce), parní lázeň, aroma kabina s vonnými oleji (heřmánek, eukalyptus, aj.), Kneippův bazén (studený, oblázky), relaxační místnosti, zážitkové sprchy a vířivky pro fyzické i duševní uvolnění. S mistrem sauny si můžete vyzkoušet polévání kamenů s medem, se solí, s ovocem, s ledem, s jogurtem, s čokoládou nebo s meditačním rituálem atd. Od 12 let, prostor bez plavek, k dispozici jsou prostěradla na kauci.TERAPIEÚčinky léčivé vody lze podpořit dalšími terapiemi – lázeňskou kúrou s kompletními léčebnými procedurami pod dohledem kvalifikovaných odborníků – hydroterapie, elektroterapie, ultrazvuk, laserové terapie, mechanické terapie, léčebné masáže, speciální pohybové terapie k regeneraci nemocných orgánů, páteře, mobilizace kloubů, trakce, uhličitá lázeň, bahenní zábaly, solná jeskyně, infrasauna, kyslíková terapie, inhalace. Lze zakoupit různé wellness či léčebnými balíčky.
WELLNESS CENTRUMRůzné rozmazlovací procedury = různé druhy masáží tradičních či z dálného východu – shiatsu, exotická voňavá květinová masáž, čokoládová masáž, pránadi, masáž lávovými kameny, masáž proti migréně, thajské masáže, ajurvédské terapie, tibetská zvuková masáž, koupele, holistická péče, východní pohybové terapie, koupele a zábaly. Salon krásy - rozmazlující a omlazující ošetření, klasická kosmetická péče o obličej a tělo.SPORTOVIŠTĚFitness centrum (lze cvičit s měřičem tepu Polar, který pomůže s optimálním nastavením a zátěží), skupinová cvičení v bazénu a v létě i venku (aerobik, vodní gymnastika, nordic walking, sportovní hřiště, trenéři a animátoři zajišťují soutěže a hry pro celé rodiny).
.


OBČERSTVENÍPřímo v areálu lázní najdete restauraci pro hosty lázní (i zvenku, i jídla bez lepku, laktózy či sacharidů), cukrárnu (vlastní výroba), bar, pivnici, v letní sezoně je v provozu také venkovní bufet, zmrzlinový stánek a bar.SÁRVÁRLázeňské město na rovinách Vašské župy v údolí řeky Ráby (15 tis. obyvatel). Dominantou města je středověký hrad rodu Nádasdy, jehož hradní věž a spojovací most přes ochranný příkop se staly symbolem města. Z vyschlého hradního příkopu je dnes park s platany a na hradním nádvoří se konávají koncerty, festivaly a trhy. Hradní komplex byl vyhlášen národní kulturní památkou. Na hlavním náměstí najdete radnici s funkční zvonkohrou (20 malých zvonků) a třpytivou fontánu, která připomíná těsné spojení města s vodou. Za pozornost stojí kostel sv. Ladislava, v budově školky za kostelem působil kdysi jako učitel spisovatel Géza Gardonyi. V sárvárské tiskárně byla vytištěna první kniha v maďarštině na území Uher – překlad Nového zákona od Janose Sylvestra z roku 1541. Další historickou osobností města byl hradní kronikář Tinódi Lantos Sebestyén.Poblíž centra se nachází Arboretum (16 ha), které se pyšní exotickými druhy rostlin a raritami jako 350-leté keře a stromy či 100-leté červené tisy a letní duby. Soustava sedmi jezírek na jihovýchodním okraji města, parky a okolí řeky Ráby jsou perfektním místem pro procházky, Rába je ideální pro vodní turistiku a splavování. Ve zdejší přírodě můžete vyzkoušet cyklistické stezky, rybaření, lov, jízdu na koni nebo projít některou z okolních turistických tras (např. na horu Ság či Somló a kopce Kőszegské vysočiny).Ve městě je množství skvělých restaurací, hospůdek a vináren pro gurmány a milovníky vína. V Sárváru se každoročně koná mezinárodní folklórní festival, festival dechových hudebních souborů, krajský trh Simona a Judy a dny Historie.Autem můžete vyrazit na výlety do okolních vesniček např. Sitke, Ikervár, Szeleste, nebo měst Szombathely, Kőszeg, Sopron, Sümeg, Őrség - muzea, hrady, zámky, hradní divadlo, rytířské hry na hradním nádvoří, atd. Pouhých 6 km od města se nachází Hungariaring, kde se konají mezinárodní i národní automobilové závody, pro amatéry i profesionály.


Maďarsko - Sárvár

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování