Dům Hertelendy ****

 
Polopenze

Maďarsko, Kehidakustány

Dům
na 6 dní, na 7 dní
doprava Autokarem
Polopenze

jen 150 m od lázní, neomezený vstup a řada služeb v ceně
fitness
klimatizace
výtah
rodinné pokoje
masáže
dětské hřiště
miniklub
minibar
lednička v ceně
TV
kola k zapůjčení
krb
sauna
pro cyklisty
aquapark
jacuzzi
sejf
klidné místo
animační programy
internet
wellness
bazén
tobogán
stolní tenis
cvičení
Popis ubytování

Dům Hertelendy patří k areálu léčebných a zážitkových lázní Kehida (neomezený vstup v ceně) a stojí v klidnější části komplexu vedle apartmánových domů, cca 150 m od hotelu Termál a vstupu do termálních lázní.

Poloha

Dům Hertelendy se nachází ve vesnici Kehidakustány, v klidnější části lázeňského areálu Kehida, cca 150 metrů od vchodu do lázní, jen cca 13 km od Hevízu a 23 km od Balatonu.

Vybavení

V budově najdete vstupní halu s TV a funkčním krbem (funguje i jako společenská místnost a čajová kuchyňka), výtah a wellness centrum jen pro ubytované (infra kabina, vířivka, finská sauna, solárium, posilovna), wellness je otevřené celý den i večer po uzavření lázní. Parkoviště je uzavřené závorou. Služby léčebných a zážitkových lázní, saunového světa a "Dětského doupěte" mají hosté Hertelendy v ceně. Možnost půjčení kol zdarma, stolní tenis atd.

Stravování

Polopenze - snídaně a večeře formou bohatého bufetu v restauraci sousedního hotelu Termál (cca 150 m v lázeňské budově, výborná maďarská i mezinárodní kuchyně).

Popis pokojů

Dvoulůžkové pokoje s možnosti až dvou přistýlek jsou vybavené vlastní koupelnou se sprchovým koutem, WC, minibarem/ledničkou (obsah za poplatek), psacím stolem a telefonem (služba buzení), v ceně pobytu je zahrnuta: klimatizace, trezor, SAT-TV, rádio, wifi, župan, ručníky, osuška do lázní, fén, vstup do lázní Kehida a vstup do hotelového wellness. Pokoje s manželskými postelemi v přízemí mají terasu a v prvním patře balkón, podkrovní pokoje mají oddělená lůžka, jsou bez možnosti přistýlky a bez balkonu.

Pro děti

Zážitkové bazény a další aktivity pro děti, brouzdaliště a tobogán pro miminka, vybavená odpočívárna pro maminky, v areálu koupaliště dětské hřiště CHICCO, služby „Dětského doupěte“- hlídání, animace, hračky. Na vyžádání nabídka vybavení pro děti (dětská postýlka, vanička, přebalovací pult, nočník, dětské sedátko na WC, stolička, elektronická chůvička, ohřívač kojeneckých lahví a dětské výživy, kočárek a dětská židlička – vše podle aktuálních možností- omezené množství). V Jídelně Deák jsou připravené dětské židličky a jídelní lístek v podobě omalovánek.Autokarem

Dospělý na pevném lůžku - pokoj s balkonem Dospělý na pevném lůžku - pokoj v podkroví Dítě na přistýlce 0-4,99 let Dítě na přistýlce 5-11,99 let Dítě na přistýlce 12-16 let
termín dní Polopenze Polopenze Polopenze Polopenze Polopenze
02.10. - 08.10. 7 11490 11190 2990 7990 9990
16.10. - 21.10. 6 9490 9190 2500 6990 7990

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, ubytovaní s polopenzí, permanentku do lázní a saunového světa, vstup do hotelového wellness, služby průvodce, pojištěni CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Příplatek za cestovní pojištění včetně storna zájezdu 30 Kč os./den a pobytovou taxu 1,7 EUR/os./den (od 15 let věku, platí se v místě ubytování).

Doprava

Nástupní místa :
26.6.-2.7., 2.10.-8.10. = Trasa A - Praha, Kolín, Pardubice, Hradec Králové, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravská Třebová, Svitavy, Letovice, Brno, Břeclav
16.10.-21.10. = Trasa B - Liberec, Turnov, Jičín, Hořice, Hradec Králové, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravská Třebová, Svitavy, Letovice, Brno

Doprava autobusem nebo minibusem. Organizátor zájezdu si vyhrazuje právo změnit pořadí nástupních míst podle počtu klientů a časového limitu.


Maďarsko - Kehidakustány

Popis destinace

LÁZNĚ KEHIDATermální areál atraktivních léčebných a zážitkových lázní Kehida byl vybudován v r. 2003 a na 3 ha se tu nachází celkem 13 vnitřních a venkovních bazénů o celkové vodní ploše 2400 m². Velmi pěkné moderní kryté, třípodlažní lázně zaručují celoroční vyžití pro všechny věkové kategorie.Rázná vesnička Kehidakustány, uprostřed malebné zelené pahorkatiny, je vzdálena asi 15 km od lázeňského města Hévíz. Narodil se tu Ference Deák, jenž se zasloužil o rakousko-uherské vyrovnání v r. 1867. Okolí vesničky je vhodné k fyzickému i duševnímu odpočinku, procházkám a cykloturistice.Léčivá termální voda z dávného Panonského moře, vyvěrá na povrch o teplotě 49 ºC, během tisíciletí byla obohacena o hydrogenkarbonát (vodík a uhličitany), chlorid, vápník, hořčík, sulfát, sodík a další. Patří do skupiny sirnatých vod a neobsahuje radon, proto je vhodná i pro děti a na srdeční onemocnění.KRYTÁ ČÁST LÁZNÍV celoroční vnitřní části lázní najdete: zážitkový bazén s vodopádem (28-30 ºC), ostrůvek s vířivkou (34-36 ℃) kruhový bazén s léčivou vodou (34-36 ºC), termální bazén na cvičení (34-36 ºC), obří tobogán se světelnými a zvukovými efekty (94 m, nad 10 let a 120 cm), dětský bazén se skluzavkou (30-32 ºC), divokou řeku a hluboký skokanský bazén (23-30 ºC). Součástí zážitkových bazénů jsou gejzíry, masážní trysky, vodopády, lehátka s tryskami atp. Z krytého zážitkového areálu se dá lehce proplout na čerstvý vzduch (venku vodní trysky na krk a vířivé atrakce, 28 ºC). Léčebná část pro dospělé je od zážitkové části pro rodiny oddělena skleněnou stěnou, léčivý bazén s podvodní trakcí má k dispozici zvedací zařízení pro postižené. Vedle bazénů je tzv. "tichý pokoj" s lehátky a léčivým pramenem pro pitnou kúru (zažívací potíže). Saunový svět (od 14 let) nabízí: finskou saunu, aroma kabinu, parní kabinu, kabinu s hudební terapií, infra saunu, Kneippovu lázeň, jacuzzi a saunové rituály (solné, medové a ledové dle harmonogramu).LETNÍ VENKOVNÍ KOUPALIŠTĚ


Letní část koupaliště pod širým nebem (sezónní provoz) zahrnuje: venkovní zážitkový bazén s gejzíry, masážními tryskami a pool barem uprostřed bazénu (23-28 ºC), bazén s vlnobitím (22-24 ºC), plavecký bazén sportovní (21-26 ºC), plavecký bazén s léčivou vodou (28-32 ºC), velký termální bazén (34-36 ºC), krytý termální sedací bazén (34-36 ºC), venkovní sedací bazén s léčivou vodou (34-36 ºC), dětský bazén s brouzdalištěm (26-30 ºC) a venkovní dvoudráhové kamikadze tobogány (od 14 let). V létě jsou v areálu k dispozici lehátka, sluneční terasa pro naturisty, pool bar a různé programy a animace.

Celoročně jsou v provozu sedací a plavecký bazén s léčivou vodou.INDIKACE

• zvýšený krevní tlak (ne extrémní)

• chronické degenerativní změny kostí a kloubů, vápenatění, artróza

• revmatické potíže a poruchy pohybového ústrojí, spondylosis, spondylarthrosis, dyscopathia

• neurologické potíže způsobené vyčerpaností a stresem

• chronické kožní nemoci (ekzémy, lupénka)

• zánětlivá onemocnění kloubů a páteře (ne akutní, pouze během klidového stádia, protizánětlivý účinek vody)

• Brechtěrewova choroba

• sekundární onemocnění kloubů, kloubní problémy spojené s poruchami metabolismu

• chronická onemocnění pohybového aparátu týkající se periferní nervové soustavy

• před- a pooperační rehabilitace kloubů

• pooperační rehabilitace po zákrocích na pohybovém aparátu resp. po neurochirurgických zákrocích

• poúrazová rehabilitace (urychluje hojení zlomenin)

• chronické gynekologické záněty, menopauza

• osteoporózaLéčivá voda má i vitalizační účinek. Pobyt ve vodě snižuje cévní zátěž, zlepšuje pohyb a krevní oběh, uvolňuje svaly i mysl, přispívá k přirozené detoxikaci organismu, zrychluje metabolismus. Síra s blahodárnými účinky se dostává do lidského organismu inhalací, pitnou kúrou i vstřebáváním přes pokožku.KONTRAINDIKACE

• zhoubné nádory

• dekompenzované stavy srdečně-cévních onemocnění

• extrémně vysoký krevní tlak

• těžká arterioskleróza

• těžké stavy onemocnění křečových žil

• stavy po infarktu myokardu

• akutní zánětlivé onemocnění

• leukémie, anémie a ostatní těžké onemocnění krvetvorného systému

• astma (v případě častých záchvatů)

• selhávání ledvin, ledvinové kameny

• onemocnění spojené s náhlou ztrátou vědomí

• hypertyreóza

• stavy spojené s extrémními změnami váhy


Maďarsko - Kehidakustány

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování