Novinky


Občané České republiky musí při vstupu na území Chorvatska předložit:

- negativní PCR test ne starší 72 hodin od okamžiku testování
- nebo rychlý antigenní test, který je zveřejněn na Společné listině rychlých antigenních testů, které mezi sebou uznávají členské státy EU, ne starší 48 hodin vydaný lékařským zařízením nebo akreditovanou laboratoří a podepsaný lékařem
(musí uvádět výrobce testu a/nebo komerční název testu)
- nebo potvrzení o očkování proti nemoci COVID-19 (min. 14 dní od dokončení očkování)

- v případě, že cestující prodělal nemoc COVID – 19 - musí doložit pozitivní PCR  test nebo pozitivní antigenní test z posledních 180 dnů (starší než 11 dnů), či potvrzení od lékaře o prodělané nemoci

- osoba, která prodělala COVID-19 a má o tom potvrzení a která byla očkována nejméně jednou dávkou, má výjimku od povinnosti prokázat se negativním PCR nebo antigenním testem do uplynutí 6 měsíců od očkování

- osoby očkované látkou Pfizer, Moderna nebo Gamaleya, mohou do Chorvatska vstoupit v období  od 22. dne do 42. dne od aplikace první dávky

- osoby, očkované očkovací látkou AstraZeneca, mohou na území Chorvatska vstoupit v období  od 22. dne do 84. dne od aplikace první dávky

- osoby očkované očkovací látkou Jansen, která se podává v jedné dóze, mohou na území Chorvatska vstoupit v období  po 14 dnech od aplikace první dávky


Na děti mladší 12 let, které cestují s rodiči/opatrovníky, se vztahuje výjimka z povinnosti prokazování se negativním testem a samoizolace pokud jejich rodiče/opatrovníci splňují některou z výše uvedených podmínek pro vstup do Chorvatska.

V opačném případě se cestující musí nechat testovat na území Chorvatské republiky a do výsledku testu strpět izolaci.

Pro vstup do Řecka je třeba předložit - certifikát o očkování proti covidu (min. 14 dní po dokončení) nebo potvrzení o negativním PCR testu nebo potvrzení o onemocnění covid-19 platné 2 až 9 měsíců nebo doklad o pozitivním testování na covid v minulých 2-9 měsících. Před návratem je třeba absolvovat antigenní nebo PCR test v Řecku a v ČR pak do 5 dní PCR test (jsou zdarma), do té doby by měl být človek doma.

Při zakoupení zájezdů z nabídky CK MTM tour pro rok 2021 platí následující podmínky :


  • 1)  Možnost ZÁLOHY jen 1 000 Kč na osobu při rezervaci zájezdu, doplatek do 50% ceny zájezdu dva měsíce před odjezdem, zbývajících 50% měsíc před odjezdem.

  • 2)  V případě objektivní nemožnosti realizace zájezdu (zavřené hranice, zrušení zájezdu atp.) – nabízíme možnost 100% VRÁCENÍ PENĚZ, nebo bezplatný přesun zájezdu na jiný termín, případně přesun na další rok.

  • 3)  U zájezdů na Podhájskou nabízíme možnost bezplatné ZMĚNY rezervace zájezdu nejpozději měsíc a půl před odjezdem.

  • 4)  Zájezd můžete kompletně zakoupit distančně, rezervaci lze provést ONLINE 24 hod denně na našich webových stránkách www.mtmtour.cz nebo telefonicky v pracovní době či emailem, všechny potřebné náležitosti lze vyřídit bez osobního kontaktu a hotovostní platby.

  • 5)  Jako každý rok nabízíme základní cestovní pojištění včetně STORNA, tzn. že v případě zdravotních komplikací na poslední chvíli nepřicházíte o vložené prostředky.

  • 6)  Nově Vám od letošního roku nabízíme možnost rozšířeného cestovního POJIŠTĚNÍ pro zvláštní případy komplikací způsobených Covidem.

  • 7)  Cestování na „ZELENÉ COVID PASY“ – přesné podmínky pro vstup do jednotlivých zemí jsou teprve v jednání. Pasy mají evidovat informace o absolvovaném očkování (včetně typu vakcíny a jejím schválení EMI/EU) nebo o absolvování testu (jestli byl antigenní nebo PCR), případně o nedávném prodělání nemoci Covid 19. Požadavky jednotlivých zemí mohou být různé. Předpokládáme s příchodem hlavní letní sezóny rozvolňování požadavků a omezení, podobně jako vloni.

  • 8)  Pokud jde o aktuální podmínky vycestování a návratu jsme Vám kdykoli k dispozici s aktuálními INFORMACEMI, potřebnými podrobnostmi a radou.

TERMÁLY PODHÁJSKA - ÚČINKY
Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování