Popis ubytování

Patrové apartmánové domky pro 4-6 osob nabízí kvalitní služby a soukromí pro rodiny či přátele. Domky patří k areálu léčebných a zážitkových lázní Kehida a stojí v klidnější části komplexu vedle domu Hertelendy, nedaleko hlavní budovy lázní a hotelu Termál.

Poloha

Apartmánové domky se nachází ve vesnici Kehidakustány, v klidnější části lázeňského areálu Kehida, jen cca 100-200 metrů od vchodu do lázní. Lázně Kehida se nachází cca 13 km od Hevízu a 23 km od Balatonu.

Vybavení

V ceně vstup do lázní, na koupaliště, do saunového světa, do "Dětského doupěte" a do cardio-fitness. V areálu lázní je k dispozici kadeřnictví, kosmetický salon, lázeňské procedury, wellness služb, půjčovna kol zdarma, stolní tenis, parkoviště uzavřené závorou atd. Restaurace DEÁK v hotelu Termál - nabízí polopenzi (bufet) a jídla a la cart (tradiční maďarská kuchyně, regionální speciality, mezinárodní kuchyně, vegetariánská a wellness jídla), vybraná maďarská vína a večery s živou hudbou. Snack bar v areálu krytých lázní nabízí polévky, maďarské speciality, denní menu, saláty a deserty. V kavárně a cukrárně (se zahrádkou) dostanete v elegantním prostředí kvalitní kávu a čaje, případně zákusky a zmrzlinu z vlastní cukrářské dílny.

Stravování

Vlastní vaření, možnost dokoupení stravy předem (snídaně a večeře - bohatý bufet v restauraci Deák v blízkém hotelu Termál, 150 m).

Popis pokojů

V přízemí každého domku je obývací pokoj (s rozkládací pohovkou), dobře vybavená kuchyň (varná deska, konvice, mikrovlnka, toustovač, minibar/lednice, základní vybavení), jídelní kout, koupelna, WC a terasa. V prvním patře se nachází 2 dvoulůžkové ložnice a koupelna. Parkoviště za závorou je hostům k dispozici zdarma, stejně jako základní služby léčebných a zážitkových lázní, koupaliště, saunového světa, fitness a „dětského doupěte“. V ceně je také SAT-TV, telefon, wifi, fén, župany a ručníky.

Pro děti

V lázních a na koupališti zážitkové bazény a další aktivity pro děti, brouzdaliště a tobogán pro miminka, vybavená odpočívárna pro maminky, v areálu koupaliště dětské hřiště CHICCO, služby „Dětského doupěte“- hlídání, animace, hračky. Na vyžádání nabídka vybavení pro děti (dětská postýlka, vanička, přebalovací pult, nočník, dětské sedátko na WC, stolička, elektronická chůvička, ohřívač kojeneckých lahví a dětské výživy, kočárek a dětská židlička – vše podle aktuálních možností /omezené množství). V Jídelně Deák jsou připravené dětské židličky a jídelní lístek v podobě omalovánek.
Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, ubytovaní, permanentku do lázní, saunového světa a fitness, služby průvodce, pojištěni CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Příplatek za cestovní pojištění včetně storna zájezdu 30 Kč os./den a pobytovou taxu 1,7 EUR/os./den (od 15 let věku, platí se v místě ubytování).

Doprava

Nástupní místa: Praha, Kolín, Pardubice, Hradec Králové, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravská Třebová, Svitavy, Letovice, Brno, Břeclav

Doprava autobusem nebo minibusem. Organizátor zájezdu si vyhrazuje právo změnit pořadí nástupních míst podle počtu klientů a časového limitu.


Maďarsko - Kehidakustány

Popis destinace

LÁZNĚ KEHIDATermální areál atraktivních léčebných a zážitkových lázní Kehida byl vybudován v r. 2003 a na 3 ha se tu nachází celkem 13 vnitřních a venkovních bazénů o celkové vodní ploše 2400 m². Velmi pěkné moderní kryté, třípodlažní lázně zaručují celoroční vyžití pro všechny věkové kategorie.Rázná vesnička Kehidakustány, uprostřed malebné zelené pahorkatiny, je vzdálena asi 15 km od lázeňského města Hévíz. Narodil se tu Ference Deák, jenž se zasloužil o rakousko-uherské vyrovnání v r. 1867. Okolí vesničky je vhodné k fyzickému i duševnímu odpočinku, procházkám a cykloturistice.Léčivá termální voda z dávného Panonského moře, vyvěrá na povrch o teplotě 49 ºC, během tisíciletí byla obohacena o hydrogenkarbonát (vodík a uhličitany), chlorid, vápník, hořčík, sulfát, sodík a další. Patří do skupiny sirnatých vod a neobsahuje radon, proto je vhodná i pro děti a na srdeční onemocnění.KRYTÁ ČÁST LÁZNÍV celoroční vnitřní části lázní najdete: zážitkový bazén s vodopádem (28-30 ºC), ostrůvek s vířivkou (34-36 ℃) kruhový bazén s léčivou vodou (34-36 ºC), termální bazén na cvičení (34-36 ºC), obří tobogán se světelnými a zvukovými efekty (94 m, nad 10 let a 120 cm), dětský bazén se skluzavkou (30-32 ºC), divokou řeku a hluboký skokanský bazén (23-30 ºC). Součástí zážitkových bazénů jsou gejzíry, masážní trysky, vodopády, lehátka s tryskami atp. Z krytého zážitkového areálu se dá lehce proplout na čerstvý vzduch (venku vodní trysky na krk a vířivé atrakce, 28 ºC). Léčebná část pro dospělé je od zážitkové části pro rodiny oddělena skleněnou stěnou, léčivý bazén s podvodní trakcí má k dispozici zvedací zařízení pro postižené. Vedle bazénů je tzv. "tichý pokoj" s lehátky a léčivým pramenem pro pitnou kúru (zažívací potíže). Saunový svět (od 14 let) nabízí: finskou saunu, aroma kabinu, parní kabinu, kabinu s hudební terapií, infra saunu, Kneippovu lázeň, jacuzzi a saunové rituály (solné, medové a ledové dle harmonogramu).LETNÍ VENKOVNÍ KOUPALIŠTĚ


Letní část koupaliště pod širým nebem (sezónní provoz) zahrnuje: venkovní zážitkový bazén s gejzíry, masážními tryskami a pool barem uprostřed bazénu (23-28 ºC), bazén s vlnobitím (22-24 ºC), plavecký bazén sportovní (21-26 ºC), plavecký bazén s léčivou vodou (28-32 ºC), velký termální bazén (34-36 ºC), krytý termální sedací bazén (34-36 ºC), venkovní sedací bazén s léčivou vodou (34-36 ºC), dětský bazén s brouzdalištěm (26-30 ºC) a venkovní dvoudráhové kamikadze tobogány (od 14 let). V létě jsou v areálu k dispozici lehátka, sluneční terasa pro naturisty, pool bar a různé programy a animace.

Celoročně jsou v provozu sedací a plavecký bazén s léčivou vodou.INDIKACE

• zvýšený krevní tlak (ne extrémní)

• chronické degenerativní změny kostí a kloubů, vápenatění, artróza

• revmatické potíže a poruchy pohybového ústrojí, spondylosis, spondylarthrosis, dyscopathia

• neurologické potíže způsobené vyčerpaností a stresem

• chronické kožní nemoci (ekzémy, lupénka)

• zánětlivá onemocnění kloubů a páteře (ne akutní, pouze během klidového stádia, protizánětlivý účinek vody)

• Brechtěrewova choroba

• sekundární onemocnění kloubů, kloubní problémy spojené s poruchami metabolismu

• chronická onemocnění pohybového aparátu týkající se periferní nervové soustavy

• před- a pooperační rehabilitace kloubů

• pooperační rehabilitace po zákrocích na pohybovém aparátu resp. po neurochirurgických zákrocích

• poúrazová rehabilitace (urychluje hojení zlomenin)

• chronické gynekologické záněty, menopauza

• osteoporózaLéčivá voda má i vitalizační účinek. Pobyt ve vodě snižuje cévní zátěž, zlepšuje pohyb a krevní oběh, uvolňuje svaly i mysl, přispívá k přirozené detoxikaci organismu, zrychluje metabolismus. Síra s blahodárnými účinky se dostává do lidského organismu inhalací, pitnou kúrou i vstřebáváním přes pokožku.KONTRAINDIKACE

• zhoubné nádory

• dekompenzované stavy srdečně-cévních onemocnění

• extrémně vysoký krevní tlak

• těžká arterioskleróza

• těžké stavy onemocnění křečových žil

• stavy po infarktu myokardu

• akutní zánětlivé onemocnění

• leukémie, anémie a ostatní těžké onemocnění krvetvorného systému

• astma (v případě častých záchvatů)

• selhávání ledvin, ledvinové kameny

• onemocnění spojené s náhlou ztrátou vědomí

• hypertyreóza

• stavy spojené s extrémními změnami váhy


Maďarsko - Kehidakustány

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování