Víkendové koupání

 
Bez stravy

Chorvatsko, Dalmácie, Starigrad-Paklenica

Ostatní
na 3 dní
doprava Autokarem
Bez stravy

sobota u moře, krásná pláž se zříceninou, příroda národního parku
Popis ubytování

Víkendový zájezd k moři s cca osmihodinovým pobytem u moře.

Pláž

Několik kilometrů dlouhá hlavní pláž se zříceninou protiturecké pevnosti a pozvolným vstupem do vody a nebo pláž kempu Paklenica se zázemím kempu a bazénem (za poplatek, oblázky - hrubý písek - betonové plotny).

Aktivity

Přímořské letovisko Starigrad-Paklenica leží uprostřed Paklenické riviéry. Zelené podhorské letovisko nabízí návštěvníkům křišťálově čisté moře, dlouhé písčito-oblázkové pláže v kombinaci s betonovými deskami a krásné vycházky do horské přírody Paklenického národního parku. Národní park Paklenica tvoří hluboké kaňony řek Malá a Velká Paklenica s vysokými skalními stěnami a úžasnými stezkami pro nadšené turisty a milovníky hor.Termín Dní Strava Doprava Konečná cena Akční cena
26.07. - 28.07. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč
02.08. - 04.08. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč
09.08. - 11.08. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč
16.08. - 18.08. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč
23.08. - 25.08. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč
Termín Dní Strava Doprava Konečná cena Akční cena
26.07. - 28.07. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč
02.08. - 04.08. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč
09.08. - 11.08. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč
16.08. - 18.08. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč
23.08. - 25.08. 3 Bez stravy Autokarem 2 190,- 1 490,- Kč

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, cca 8 hodin u moře, pojištění CK pro případ úpadku, delegáta CK.

Cena nezahrnuje

Za příplatek možnost dokoupení cestovního pojištění do zahraničí od pojišťovny Union (včetně storna).

Doprava

Nástupní místa do autobusu: Praha, Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravská Třebová, Svitavy, Letovice, Brno, Břeclav. Doprava klimatizovaným autokarem přes Maďarsko.


Chorvatsko - Dalmácie - Starigrad-Paklenica

Popis letoviskaCHORVATSKO
MOŘE A HORY = STARIGRAD-PAKLENICAPOBŘEŽÍ U NÁRODNÍHO PARKU PAKLENICA
NP Paklenica - s hlubokými skalními soutěskami řek Malá a Velká Paklenica, vysokými skalními stěnami a úžasnými stezkami pro sváteční turisty a milovníky hor


PŘÍMO POD VELEBITEM (nejvyšším chorvatským pohořím)
nejvyšší vrchol Vaganski Vrch je pěšky dosažitelný během jediného dne


STARIGRAD-PAKLENICA


Přímořské letovisko Starigrad-Paklenica leží uprostřed Paklenické riviéry. Zelené podhorské letovisko nabízí návštěvníkům křišťálově čisté moře, dlouhé písčito-oblázkové pláže v kombinaci s betonovými deskami a krásné vycházky do horské přírody Paklenického národního parku.
AKTIVNÍ DOVOLENÁ


Přímo z pobřeží během jediného dne můžete absolvovat pěší výšlap např. ke skále „ležící Indián“, zdatnější mohou projít krásný turistický okruh divokým kaňonem Malé a hlubokým kaňonem Velké Paklenice nebo dojít až na Vaganski Vrch (1757 m), po nenáročné naučné stezce se dá projít pod horami kolem starobylých kamenných stavení, kratším strmějším výstupem dojdete do blízké krápníkové jeskyně Manita Peč, na proslulých 400 m vysokých skalních stěnách Aniča Kuk můžete denně pozorovat horolezce z celé Evropy a zajímavou historickou atraktivitou jsou také např. tradiční horské kamenné pomníčky Mirily, nebo blízký poutní kostel Sv. Petra, či pobřežní protiturecká strážní věž Večka Kula.
VINNETOU


Ve Starigradu-Paklenica a blízkém národním parku se natáčely části kultovních filmů Karla Maye o Vinnetouovi (celkem 11 dílů). Po stopách filmařů se můžete dostat např. do muzea natáčení, které bylo v šedesátých letech hotelem, kde filmaři během natáčení bydleli. Při procházce kaňonem řeky Velká Paklenica se můžete zastavit na označených místech, kde se točily jednotlivé filmové záběry. Během Jeep Safari se dostanete na další místa natáčení např. nad malebný kaňon zelené řeky Zrmanja, kde stál tábor Apačů, nebo během výletu lodí poplujete přímo po řece Zrmanje do míst, kde Old Shatterhand v děravé kanoi bojoval o holý život.

Chorvatsko - Dalmácie - Starigrad-Paklenica

Fakultativní výlety

ZRMANJA – Výlet lodí s piknikem po moři a členitým kaňonem řeky Zrmanje.

ZADAR – 40 km vzdálené přímořské velkoměsto s malebným historickým centrem a řadou památek na poloostrově opevněném hradbami, unikátní mořské varhany.

PLITVICKÁ JEZERA – Autobusový výlet do nejznámějšího národního parku Plitvická jezera. Komplex křišťálových modrozelených jezer a vodopádů.

NP KRKA – Pozoruhodná krasová řeka Krka vytváří v kaňonu na dolním toku sedm krápníkových kaskád s vodopády, peřejemi a vápencovými terasami, nejvyšší vodopád padá z výšky 48 metrů.

NP KORNATI – Celodenní výlet na vápencové souostroví KORNATI, plavba lodí kolem ostrovů, piknik a koupání ve Stříbrném jezeře.

JEEP SAFARI – Celodenní výlet v jeepech k vyhlídce na kaňon řeky Zrmanje, kde v 60-tých letech stál filmový tábor Apačů, k výrazným skalním útvarům Tulove grede a dál pohořím Velebitu.

PĚŠÍ TURISTIKA – Nejen milovníci vysokohorské turistiky ocení pěší výšlapy po krásné horské přírodě národního parku, po naučné stezce mezi opuštěnými staveními nad Starigradem, na vyhlídku k pietním Mirilám, do jeskyně Manita Peč a do soutěsek Malé a Velké Paklenice (při vstupu se platí vstupní poplatek.)

SPORTOVNÍ AKTIVITY – V areálu hotelu Alan a kempu Paklenica máte možnost zahrát si plážový volejbal, minigolf, tenis, 2x denně cvičit aerobik, v hotelu Alan je k dispozici wellness a fitness centrum atd.

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování