Maria studia

 
Bez stravy

Chorvatsko, Dalmácie, Starigrad-Paklenica

Studio
na 5 dní, na 10 dní
doprava Autokarem
Bez stravy

Velmi dobrá poloha, pěkné, klidné, příroda národního parku
delegát v místě pobytu
krásná příroda
klidné místo
varná konvice
wifi zdarma
TV
lednička v ceně
rodinné pokoje
kuchyňka
možnost grilování
klimatizace za příplatek
výborná poloha
oblíbené
FM další 2% sleva při úhradě 100%
FM věrnostní sleva 300 Kč
FM záloha jen 500 Kč
Sleva na první moment až 15%
exkluzivně u MTM tour
Na první moment nejvýhodněji
wifi zdarma
Popis ubytování

Příjemný patrový dům s velmi dobrou polohou a rodinnou atmosférou najdete v klidné části letoviska.

Poloha

Patrový objekt stojí cca 100 m od pobřeží, cca 500 m od centra letoviska a 1,5 km od vstupu do národního parku. Centrum letoviska s malým přístavem, stánky a mnoha restauracemi je vzdáleno cca 10 minut chůze, cestou minete malý trh (včetně čerstvých ryb).

Pláž

Pěkná pláž s pozvolným vstupem do vody je vzdálena cca 100 m od studií. Pobřeží v letovisku je rozmanité (oblázky – hrubý písek – betonové plotny), pláže jsou místy rušnější, jinde liduprázdné, krásná několikakilometrová hlavní pláž se zříceninou a pozvolným vstupem do vody je vzdálena cca 10 minut chůze.

Stravování

Vlastní vaření. Možnost dokoupení servírovaných snídaní a večeří v příjemné rodinné restauraci na kraji letoviska; večeře zahrnují tři chody - polévku, salát a hlavní chod (výběr z 12 hlavních chodů, čtyř polévek a čtyř salátů); posezení ve stínu stromů, cca 10 min chůze od studií.

Popis pokojů

Dvoulůžková studia s možností přistýlky (případně i druhé při­stýlky pro dítě) jsou vybavena kuchyňským koutem (lednička, dvouvařič, základní nádobí), sprchou, WC, WiFi a balkonem nebo terasou. Prostorný nový apartmán pro tři až pět osob s WiFi a SAT TV tvoří ložnice se třemi lůžky, obývací pokoj s kuchyňským koutem (lednička, dvouvařič, základní nádobí) a rozkládacím gaučem pro dva, sprcha, WC a balkon. Klimatizace je za příplatek 7 EUR/den.

Pro děti

Pozvolný vstup do moře, výlet lodí či lodí s proskleným dnem a podmořským výhledem (tzv. ponorkou), muzeum Vinnetoua, skákací vodní hrad. Dětská hřiště najdete v centru letoviska u přístavu a druhé vzdálenější je na pláži směr Seline. Možnost návštěvy pěkného bazénu v areálu kempu Paklenica (za poplatek).

Aktivity

Zelené borovicové pobřeží u Národního parku Paklenica nabízí řadu skvělých doplňkových aktivit. Jedinečná příroda národního parku zve k turistickým procházkám do soutěsek Malé a Velké Paklenice, ke sledování horolezeckých výstupů na 400 m vysokých skalních stěnách, k vysokohorské turistice např. k nejvyššímu vrcholku Velebitu (Vaganski Vrch, 1750 m. n. m.), méně náročnou procházkou je sledování naučné stezky pod horami kolem historických kamenných stavení či výstup k jeskyni Manita Peč, zajímavé jsou též Mirily - místa, kde se horalé naposledy loučili se sluncem. Delegát Vám nabídne výlet lodí kaňonem řeky Zrmanja, výlety do dalších národních parků (např. Plitvice, Krka, Kornati) a nebo výlet jeepem přírodou Velebitu se zastávkami na místech natáčení filmů o Vinnetouovi. V kempu Paklenica u hotelu Alan můžete navštívit muzeum natáčení 11 dílů série o Vinnetouovi, a to v původních prostorách hotelu, kde byl ubytován filmový štáb. Přímo na pláži najdete zříceninu strážní věže Večka kula.

Poznámky a slevy

Toto ubytování je na vyžádání, dostupnost můžete ověřit v CK.Termín Dní Strava Doprava Konečná cena Akční cena
26.07. - 04.08. 10 Bez stravy Autokarem 8 790,- 7 990,- Kč
02.08. - 11.08. 10 Bez stravy Autokarem 8 790,- 5 990,- Kč
09.08. - 18.08. 10 Bez stravy Autokarem 8 790,- 7 990,- Kč
16.08. - 25.08. 10 Bez stravy Autokarem 8 790,- 7 990,- Kč
23.08. - 01.09. 10 Bez stravy Autokarem 8 590,- 7 990,- Kč
28.08. - 01.09. 5 Bez stravy Autokarem 5 790,- 5 501,- Kč
Termín Dní Strava Doprava Konečná cena Akční cena
26.07. - 04.08. 10 Bez stravy Autokarem 8 790,- 7 990,- Kč
02.08. - 11.08. 10 Bez stravy Autokarem 8 790,- 5 990,- Kč
09.08. - 18.08. 10 Bez stravy Autokarem 8 790,- 7 990,- Kč
16.08. - 25.08. 10 Bez stravy Autokarem 8 790,- 7 990,- Kč
23.08. - 01.09. 10 Bez stravy Autokarem 8 590,- 7 990,- Kč
28.08. - 01.09. 5 Bez stravy Autokarem 5 790,- 5 501,- Kč

Cena zahrnuje

Ubytování na 7 nebo 2 noci, dopravu autobusem, lůžkoviny, spotřebu elektřiny a vody, závěrečný úklid, služby delegáta (jen autobusové zájezdy), pojištění CK pro případ úpadku a pobytovou taxu.

Cena nezahrnuje

Za příplatek možnost dokoupení cestovního pojištění do zahraničí od pojišťovny Union (včetně storna). Příplatek za použití klimatizace 7 EUR/den, platí se v místě ubytování.

Služby za příplatek

Dokoupení 7 snídaní dospělý 1850 Kč, dítě do 12 let 1650 Kč, dokoupení 7 večeří dospělý 3300 Kč, dítě do 12 let 1850 Kč (2023). Při zakoupení dvou po sobě následujících pobytů odpočet 1 000 Kč.

Doprava

Nástupní místa do autobusu: Praha, Kolín, Hr. Králové, Pardubice, Chrudim, V. Mýto, Litomyšl, Moravská Třebová, Svitavy, Letovice, Brno, Břeclav. Doprava klimatizovaným autokarem přes Maďarsko.


Chorvatsko - Dalmácie - Starigrad-Paklenica

Popis letoviskaCHORVATSKO
MOŘE A HORY = STARIGRAD-PAKLENICAPOBŘEŽÍ U NÁRODNÍHO PARKU PAKLENICA
NP Paklenica - s hlubokými skalními soutěskami řek Malá a Velká Paklenica, vysokými skalními stěnami a úžasnými stezkami pro sváteční turisty a milovníky hor


PŘÍMO POD VELEBITEM (nejvyšším chorvatským pohořím)
nejvyšší vrchol Vaganski Vrch je pěšky dosažitelný během jediného dne


STARIGRAD-PAKLENICA


Přímořské letovisko Starigrad-Paklenica leží uprostřed Paklenické riviéry. Zelené podhorské letovisko nabízí návštěvníkům křišťálově čisté moře, dlouhé písčito-oblázkové pláže v kombinaci s betonovými deskami a krásné vycházky do horské přírody Paklenického národního parku.
AKTIVNÍ DOVOLENÁ


Přímo z pobřeží během jediného dne můžete absolvovat pěší výšlap např. ke skále „ležící Indián“, zdatnější mohou projít krásný turistický okruh divokým kaňonem Malé a hlubokým kaňonem Velké Paklenice nebo dojít až na Vaganski Vrch (1757 m), po nenáročné naučné stezce se dá projít pod horami kolem starobylých kamenných stavení, kratším strmějším výstupem dojdete do blízké krápníkové jeskyně Manita Peč, na proslulých 400 m vysokých skalních stěnách Aniča Kuk můžete denně pozorovat horolezce z celé Evropy a zajímavou historickou atraktivitou jsou také např. tradiční horské kamenné pomníčky Mirily, nebo blízký poutní kostel Sv. Petra, či pobřežní protiturecká strážní věž Večka Kula.
VINNETOU


Ve Starigradu-Paklenica a blízkém národním parku se natáčely části kultovních filmů Karla Maye o Vinnetouovi (celkem 11 dílů). Po stopách filmařů se můžete dostat např. do muzea natáčení, které bylo v šedesátých letech hotelem, kde filmaři během natáčení bydleli. Při procházce kaňonem řeky Velká Paklenica se můžete zastavit na označených místech, kde se točily jednotlivé filmové záběry. Během Jeep Safari se dostanete na další místa natáčení např. nad malebný kaňon zelené řeky Zrmanja, kde stál tábor Apačů, nebo během výletu lodí poplujete přímo po řece Zrmanje do míst, kde Old Shatterhand v děravé kanoi bojoval o holý život.

Chorvatsko - Dalmácie - Starigrad-Paklenica

Fakultativní výlety

ZRMANJA – Výlet lodí s piknikem po moři a členitým kaňonem řeky Zrmanje.

ZADAR – 40 km vzdálené přímořské velkoměsto s malebným historickým centrem a řadou památek na poloostrově opevněném hradbami, unikátní mořské varhany.

PLITVICKÁ JEZERA – Autobusový výlet do nejznámějšího národního parku Plitvická jezera. Komplex křišťálových modrozelených jezer a vodopádů.

NP KRKA – Pozoruhodná krasová řeka Krka vytváří v kaňonu na dolním toku sedm krápníkových kaskád s vodopády, peřejemi a vápencovými terasami, nejvyšší vodopád padá z výšky 48 metrů.

NP KORNATI – Celodenní výlet na vápencové souostroví KORNATI, plavba lodí kolem ostrovů, piknik a koupání ve Stříbrném jezeře.

JEEP SAFARI – Celodenní výlet v jeepech k vyhlídce na kaňon řeky Zrmanje, kde v 60-tých letech stál filmový tábor Apačů, k výrazným skalním útvarům Tulove grede a dál pohořím Velebitu.

PĚŠÍ TURISTIKA – Nejen milovníci vysokohorské turistiky ocení pěší výšlapy po krásné horské přírodě národního parku, po naučné stezce mezi opuštěnými staveními nad Starigradem, na vyhlídku k pietním Mirilám, do jeskyně Manita Peč a do soutěsek Malé a Velké Paklenice (při vstupu se platí vstupní poplatek.)

SPORTOVNÍ AKTIVITY – V areálu hotelu Alan a kempu Paklenica máte možnost zahrát si plážový volejbal, minigolf, tenis, 2x denně cvičit aerobik, v hotelu Alan je k dispozici wellness a fitness centrum atd.

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování