sauna
blízko centra
fitness
sejf
klidné místo
animační programy
krásná příroda
wellness
bazén
historické památky
posezení na terase
cvičení
kadeřnictví
klimatizace
výtah
rodinné pokoje
prádelna
masáže
kosmetika
basketbal
minibar
TV
wifi zdarma
solná jeskyně
herna
novinka
výborná poloha
pobyty se cvičením
wifi zdarma
Na první moment nejvýhodněji
Popis ubytování

Zcela samostatný 4hvězdičkový lázeňský komplex obklopený půvabnou zelení najdete přímo v centru Sárváru. Hotel se širokou škálou vlastních služeb nabízí termální a relaxační bazény, sauny, fitness, wellness, terapie a báječný klid vzrostlé zahrady a navazujícího arboreta.

Poloha

Lázeňský komplex Ensana Sárvár se nachází v těsném sousedství historického jádra Sárváru a 200 let starého arboreta (vstup zdarma). Do obchodního centra města je to odtud cca 500 m a do rozsáhlých městských lázní Sárvár je to odtud cca 1 km..

Vybavení

Restaurace s venkovní terasou, kavárna v atriu, zahradní bar (jen v létě), recepce (24 hod), výtah, centrální klimatizace, Wifi, internetový koutek, směnárna, bankomat, trezor na recepci, místnost na společenské a karetní hry, obchod se suvenýry, animace a výlety, půjčovna aut, kadeřnický salón, kosmetický salón, manikúra, pedikúra, praní prádla, bezbariérové pokoje, parkoviště (za poplatek).

Venkovní termální bazén (32-34°C, vířivka, trysky, masážní sprcha), venkovní plavecký bazén (28-30°C), vnitřní termální bazén (36°C) a bazén s podvodní trakcí. Wellness a léčebné procedury (masáže, inhalační terapie, elektroléčba, hydroterapie, ultrazvuk, bahenní zábaly, kyslíková terapie, solná jeskyně, cvičení atd.), ordinace lékařů, sauny (finská, infračervená, parní a aroma kabina, odpočinková místnost), skupinová cvičení, jóga, posilovna, nordic walking, stolní tenis, koš na basketbal, animace, knihovna. V hotelové zahradě najdete lehátka na opalování, zahradní šachy a hřiště na pétanque, badminton a basketbal.

Stravování

Rozšířená polopenze – snídaně a večeře formou bufetu (k večeři jeden nealkoholický nápoj zdarma) + polévka k obědu. Vše servírováno v hotelové restauraci s terasou (maďarská a mezinárodní kuchyně, včetně dietních a zdravých jídel). Za příplatek možnost dokoupení klasické plné penze.

Popis pokojů

Standardní dvoulůžkové pokoje (dvojlůžko) s možností přistýlky nabízejí běžný nebo francouzský balkon, psací stůl, TV/SAT, Wifi, telefon, trezor, minibar, centrální klimatizaci, vlastní koupelnu s vanou, fén, župan, pokojový servis, možnost propojených pokojů.
Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, ubytovaní s rozšířenou polopenzí, neomezený vstup do bazénů a saun, skupinová cvičení, župan, vstup do fitness a arboreta, služby průvodce, pojištěni CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Příplatek za cestovní pojištění včetně storna zájezdu dospělá osoba 50 Kč os./ den, dítě do 15 let 35 Kč/os./den a pobytovou taxu 1,7 Eur/os./den (od 18 let věku, platí se v místě ubytování).

Doprava

Nástupní místa: Liberec, Turnov, Jičín, Hořice, Hradec Králové, Vysoké Mýto, Moravská Třebová, Svitavy, Letovice, Brno, Hodonín

Doprava autobusem nebo minibusem. Organizátor zájezdu si vyhrazuje právo změnit pořadí nástupních míst podle počtu klientů a časového limitu.


Maďarsko - Sárvár

Popis letoviska

LÉČEBNÉ LÁZNĚ SÁRVÁRAreál (cca cca 5 000 m²) tvoří bazény s léčivou vodou, zážitkovými bazény a saunový svět, léčebná část je oddělena od zážitkové (celkem cca 3 600 m² vodní plochy).Léčebná část:
venkovní zážitkový bazén (33°C), venkovní termální bazén (36°C), vnitřní zážitkový bazén (32-34°C), vnitřní zážitkový bazén s termální vodou (34-36°C), vnitřní termální bazén (36-38°C)Zážitková část:
velká jacuzzi (oddělená od dětské části), plavecký bazén (25 m), bazén s vlnobitím, dětský zážitkový bazén se skluzavkami a hračkami pro nejmenší, dětský bazén se skluzavkami, vodním dělem a stříkací bránou, rodinná skluzavka, tobogán, 3 obří skluzavky, dětský koutek s vychovatelkou, hlídání dětí zdarma, svět batolat (kuchyňka, přebalovací místnost, tepidárium, dětský koutek, odpočívárna), odpočinkové prostory, velká terasa na slunění.LÉČIVÁ VODAV okolí Sárváru byly v roce 1961 při hledání ropy objeveny dva zdroje léčivé vody. První pramen o teplotě 43°C vyvěrá z hloubky 1200 m (chlorid sodný, hydrogenuhličitan, stopové prvky, neobsahuje síru ani radon), druhý s vysokým obsahem soli o teplotě 83°C z hloubky 2000 metrů (chlorid sodný, hydrogenuhličitan, jód, brom, fluor a četné stopové prvky). Z léčivé vody s vysokým obsahem solí se odpařováním získávala slavná Sárvárská termální krystalická sůl. Doporučená doba pobytu v léčivé vodě je 20 minut.INDIKACE :• Chronická degenerativní onemocnění páteře a kloubů

• Chronické fáze zánětlivých onemocnění pohybového ústrojí

• Revmatismus měkkých tkání

• Uvolňování svalových křečí

• Pohmoždění svalů a kloubní distorze

• Rehabilitace po sportovních zraněních a úrazech

• Doléčení po neurologických onemocněních a neurochirurgických operacích

• Rehabilitace po ortopedických a revmatochirurgických operacích

• Chronická zánětlivá gynekologická onemocnění a některé druhy neplodnosti

• Klimakterický syndrom

• Dermatologická onemocnění

• Chronická onemocnění dýchacího ústrojí

• Doléčení po akutním zánětu dýchacích cest

• AstmaKONTRAINDIKACE:• Vážná srdeční, oběhová a dýchací slabost

• Inkontinence

• Horečnatá infekční onemocnění

• Maligní nádorové onemocnění

• Akutní zánětlivá onemocnění

• Tuberkulóza

• Trombóza, vážná žilní onemocnění

• TěhotenstvíSAUNOVÝ SVĚTFinská sauna (95-100°C), soft sauna (55-65°C + vlhko – nezatěžuje srdce), parní lázeň, aroma kabina s vonnými oleji (heřmánek, eukalyptus, aj.), Kneippův bazén (studený, oblázky), relaxační místnosti, zážitkové sprchy a vířivky pro fyzické i duševní uvolnění. S mistrem sauny si můžete vyzkoušet polévání kamenů s medem, se solí, s ovocem, s ledem, s jogurtem, s čokoládou nebo s meditačním rituálem atd. Od 12 let, prostor bez plavek, k dispozici jsou prostěradla na kauci.TERAPIEÚčinky léčivé vody lze podpořit dalšími terapiemi – lázeňskou kúrou s kompletními léčebnými procedurami pod dohledem kvalifikovaných odborníků – hydroterapie, elektroterapie, ultrazvuk, laserové terapie, mechanické terapie, léčebné masáže, speciální pohybové terapie k regeneraci nemocných orgánů, páteře, mobilizace kloubů, trakce, uhličitá lázeň, bahenní zábaly, solná jeskyně, infrasauna, kyslíková terapie, inhalace. Lze zakoupit různé wellness či léčebnými balíčky.
WELLNESS CENTRUMRůzné rozmazlovací procedury = různé druhy masáží tradičních či z dálného východu – shiatsu, exotická voňavá květinová masáž, čokoládová masáž, pránadi, masáž lávovými kameny, masáž proti migréně, thajské masáže, ajurvédské terapie, tibetská zvuková masáž, koupele, holistická péče, východní pohybové terapie, koupele a zábaly. Salon krásy - rozmazlující a omlazující ošetření, klasická kosmetická péče o obličej a tělo.SPORTOVIŠTĚFitness centrum (lze cvičit s měřičem tepu Polar, který pomůže s optimálním nastavením a zátěží), skupinová cvičení v bazénu a v létě i venku (aerobik, vodní gymnastika, nordic walking, sportovní hřiště, trenéři a animátoři zajišťují soutěže a hry pro celé rodiny).
.


OBČERSTVENÍPřímo v areálu lázní najdete restauraci pro hosty lázní (i zvenku, i jídla bez lepku, laktózy či sacharidů), cukrárnu (vlastní výroba), bar, pivnici, v letní sezoně je v provozu také venkovní bufet, zmrzlinový stánek a bar.SÁRVÁRLázeňské město na rovinách Vašské župy v údolí řeky Ráby (15 tis. obyvatel). Dominantou města je středověký hrad rodu Nádasdy, jehož hradní věž a spojovací most přes ochranný příkop se staly symbolem města. Z vyschlého hradního příkopu je dnes park s platany a na hradním nádvoří se konávají koncerty, festivaly a trhy. Hradní komplex byl vyhlášen národní kulturní památkou. Na hlavním náměstí najdete radnici s funkční zvonkohrou (20 malých zvonků) a třpytivou fontánu, která připomíná těsné spojení města s vodou. Za pozornost stojí kostel sv. Ladislava, v budově školky za kostelem působil kdysi jako učitel spisovatel Géza Gardonyi. V sárvárské tiskárně byla vytištěna první kniha v maďarštině na území Uher – překlad Nového zákona od Janose Sylvestra z roku 1541. Další historickou osobností města byl hradní kronikář Tinódi Lantos Sebestyén.Poblíž centra se nachází Arboretum (16 ha), které se pyšní exotickými druhy rostlin a raritami jako 350-leté keře a stromy či 100-leté červené tisy a letní duby. Soustava sedmi jezírek na jihovýchodním okraji města, parky a okolí řeky Ráby jsou perfektním místem pro procházky, Rába je ideální pro vodní turistiku a splavování. Ve zdejší přírodě můžete vyzkoušet cyklistické stezky, rybaření, lov, jízdu na koni nebo projít některou z okolních turistických tras (např. na horu Ság či Somló a kopce Kőszegské vysočiny).Ve městě je množství skvělých restaurací, hospůdek a vináren pro gurmány a milovníky vína. V Sárváru se každoročně koná mezinárodní folklórní festival, festival dechových hudebních souborů, krajský trh Simona a Judy a dny Historie.Autem můžete vyrazit na výlety do okolních vesniček např. Sitke, Ikervár, Szeleste, nebo měst Szombathely, Kőszeg, Sopron, Sümeg, Őrség - muzea, hrady, zámky, hradní divadlo, rytířské hry na hradním nádvoří, atd. Pouhých 6 km od města se nachází Hungariaring, kde se konají mezinárodní i národní automobilové závody, pro amatéry i profesionály.


Maďarsko - Sárvár

Rozšířené vyhledávání
Strava
Letiště     

Kategorie
ubytování